Dzisiaj jest czwartek, 09 kwietnia 2020 r. 100 dzień roku. Imieniny:Mai, Marcelego, Wadima UWAGA!!! WAŻNE!!! - Jeśli oglądasz naszą stronę, znajdź czas, aby obejrzeć naszą galerię.- UWAGA!!! WAŻNE!!!

Zarys powstania Grupy Motocyklowej "ORAWA"

Lata siedemdziesiąte, a zwłaszcza koniec tych lat, to okres, w którym wielu z nas zaczęło marzyc o wspaniałych motocyklach, samochodach, wspólnych wyjazdach, tak, jak to miało miejsce w krajach zachodniej Europy, czy tez w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Ale to nie był czas dla nas, jeszcze młodych ludzi. Wtedy to, tylko nie wielu z nas mogło korzystać z dostępnych w tym czasie motorowerów, skuterów, motocykli takich jak WSK 125 itd. To był czas mylenia, ciężkiej pracy i dążenia do zrealizowania naszych wspólnych marzeń na miarę tzw. Zachodu.

W tych tez latach w naszych umysłach powstawał pomysł stworzenia wspólnej grupy motocyklowej, a nawet samochodowej. Wtedy to było jeszcze nierealne, bo było nas zbyt mało, byliśmy jeszcze społeczeństwem biednym.

Lata osiemdziesiąte oraz dziewięćdziesiąte, to lata, kiedy nasze drogi rozchodziły sie, ale wielu z nas mogło juz korzystać z dobroci tego Świata. Dobre motocykle, samochody były juz w zasięgu większości z nas.

Koniec lat dziewięćdziesiątych, to początek wspólnych rozmów z młodszymi kolegami, którzy mieli większe zamiłowanie do motocykli ni¿ my, kiedy byliśmy młodzi. Wtedy tez podjęliśmy decyzje o powstaniu grupy motocyklowej, marzeniu naszych młodzieńczych lat, ale była to grupa paru osób.

Dopiero parę lat później, kiedy kilku następnych kolegów z naszego regionu zakupiło wspaniale, różnego rodzaju motocykle, wtedy to, podjęliśmy nadać nazwę naszej grupie - Grupa Motocyklowa "ORAWA" z dopiskiem "POLSKA".

Nazwa ta, związana jest z naszym regionem - Orawa, która znajduje sie po stronie Polski, dla odróżnienia od znanego regionu Orawy na Słowacji. Ma to dla nas duże znaczenie, ponieważ bardzo często jeździmy poza granice naszego kraju.

Zarówno nasze logo, w którym znajduje sie orzeł bielik, jako symbol, który żył przez lata na terenach wokół Babiej Góry, jak te¿ i to, ze przy naszych kilku motocyklach znajduj± sie flagi Polski, daje nam pełną satysfakcje, ze zarówno my, jak tez i nasz polski region jest coraz bardziej znany, równie¿ poza granicami naszego kraju.

Logo "ORAWA" Polska z orłem w tle oraz rok 1999, to rok nieoficjalnego powołania grupy. Ale 19 99, jak podkreślił jeden z kolegów, może oznaczać - pierwsza grupę motocyklowa na Orawie, założoną w dziewięć osób i dążyć do maksymalnie dziewięćdziesięciu dziewięciu motocyklistów, (co w pewnym stopniu jest prawda).

Dopiero rok 2008 to przełom, w którym to odbywaj± sie oficjalne spotkania naszej grupy motocyklowej.

Czarne koszulki z logiem, naszywki na ubraniach, czapkach, flagach, naklejki na samochodach, banery, to tylko część identyfikacji i rozpoznawania naszej Grupy Motocyklowej "ORAWA" Polska.

Grupa Motocyklowa "ORAWA" Polska, to nieformalna grupa motocyklistów zarówno młodych, jak tez i w średnim wieku, a nawet w wieku dojrzałym, jeżdżących na równych motocyklach. Jesteśmy grupa jeżdżącą rekreacyjnie, dlatego tez nie ma wśród nas tzw. piratów drogowych, czy tez ludzi nieodpowiedzialnych.

W grupie naszej znajduj± sie zarówno motocykliści z Orawy, jak tez i z Podhala. Mamy równie¿ w swojej grupie kobiety jeżdżące samodzielnie, jak tez i te, które są naszymi wspaniałymi "plecakami".

Celem naszej Grupy, jest pokazanie i uwiadamianie społeczeństwa, ze motocykliści, to nie tylko "dawcy narządów", ale przede wszystkim ludzie jeżdżący spokojnie, dojrzale, wyrozumiale, z zachowaniem wszelkich przepisów drogowych.

Równocześnie naszym celem jest poznawanie przepięknych zakątków naszego kraju, ale także krajów sąsiednich, takich jak Słowacja, Węgry, Ukraina, nie wykluczając zwiedzania także innych, dalej oddalonych państw.

Ze względu na bliskość Słowacji, nasze wspólne wyjazdy są wyjątkowo częste i praktycznie za każdym razem w innym kierunku, poznając ciągle nowe tereny, począwszy od przepięknych tras i widoków w Tatrach Wysokich.

Nasze wyjazdy przez Słowacje, prowadza nas do Korbielowa, Wisły, Ustronia, Żywca, ale także w kierunku wschodnim tj. w przepiękne Bieszczady. Wetlina, to miejscowości w Bieszczadach, gdzie mamy zaprzyjaźnionych wielu mieszkańców, gdzie my, na naszych wspaniałych motocyklach chcemy powracać, kiedy tylko nadarzy sie okazja.

Rok 2008, to rok, który przyniósł wiele wspólnych krótszych lub dłuższych wyjazdów, począwszy od rozpoczęcia sezonu w Mnikowie k/Krakowa, poprzez msze św. w Podwilku na Orawie, wspólny czerwcowy wyjazd w Bieszczady z kolegami z Klubu Motocyklowego "Lech" z Opalenicy k/Poznania, z kolegami z Węgier, poznając przepiękne trasy i wspaniale widoki w Tatrach Słowackich. Wrzesień to ponowny wyjazd w Bieszczady oraz "wypad" paru kolegów do Lwowa na Ukrainę. Wspólne wyjazdy to poznawanie nowych ludzi, jak równie¿ odpoczynek przy grillu i muzyce.