Dzisiaj jest czwartek, 09 kwietnia 2020 r. 100 dzień roku. Imieniny:Mai, Marcelego, Wadima UWAGA!!! WAŻNE!!! - Jeśli oglądasz naszą stronę, znajdź czas, aby obejrzeć naszą galerię.- UWAGA!!! WAŻNE!!!

Aktualności GM "ORAWA"

  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
Lp Data

Temat

2013 ROK

1
26.12.2013

Rok 2013, przyniósł wiele zmian, dlatego też na wstępie, chcieliśmy przeprosić wszystkich, którzy śledzą naszą stronę internetową.
            Wiemy, że może zbyt mało czasu poświęciliśmy właśnie na tego rodzaju promocję lub jak kto woli informację, dotyczącą spotkań i wyjazdów naszych członków z GM „ORAWA”, ale czasami życie pisze inne scenariusze.
Dlatego też w miarę możliwości, będziemy starać się uzupełnić brakujące zdjęcia, a może i opisy z naszych spotkań oraz wyjazdów.
Dziękujemy za to, że jesteście z nami i to, że dodajecie nam takiego dopingu, abyśmy pokazali więcej ciekawych zdjęć z naszych wyjazdów.
Ze swojej strony, prosimy o e-maile, wpisy, czy też o inne informacje, które dadzą nam pogląd, co chcielibyście od nas samych.

Chociaż wiele nie ukazało się jeszcze na naszej stronie, to my gdzie tylko będziemy, będziemy starać się promować nasz region – Podhale, Spisz i Orawę.  

Z motocyklowym pozdrowieniem.
Do zobaczenia na naszych nie tylko górskich drogach.

 

2012 ROK

9
20.05.2012

W piękny słoneczny dzień 20 maja 2012 r. postanowiliśmy ponownie przejechać się drogami prowadzącymi przez Wysokie Tatry. Jak każdy wie, drogi te prowadzą przez Słowację i Polskę. Tym razem przejechaliśmy nowymi drogami, którymi do tej pory nie jeździliśmy. Również z naszą grupą „zabrało” się trochę nowych motocyklistów, za co im dziękujemy, bo warto się bliżej poznać i wspólnie uprawiać turystykę motocyklową.

Czyż nie warto żyć dla tych wspólnych chwil i przepięknych widoków?
Zapraszamy do wspólnych wyjazdów

8
13.05.2012

W dniu 13 maja 2012 r. w Dąbrówce koło Bochni, odbył się VII Piknik Rodzinny „Pomoc dla Amelki”, w którym uczestniczyli nasi przedstawiciele z GM „ORAWA”. Chociaż pogoda była nie 100%-wa  na wyjazd, ponieważ było dosyć zimno, to zaprzyjaźnione kluby zjawiły się na festynie, aby uczestniczyć nie tylko w różnego rodzaju zabawach. Spotkanie w takim gronie, w którym celem jest „Pomoc dla Amelki”, to niezapomniane chwile oraz wrażenia, które pozostaną na zawsze w pamięci nie tylko tych najmłodszych, ale także tych starszych.
Życząc dużo siły i zdrowia, nie tylko Amelce, która w najbliższym czasie może otrzymać wymarzoną rączkę, ale także tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby mogliśmy się tam wspólnie spotkać, wróciliśmy do swoich miejscowości.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy potrzebują naszej pomocy

7
13.05.2012

W dniu 13 maja 2012 r. w chłodne niedzielne przedpołudnie, w kościółku na Obidowej, rozpoczęła się impreza pod nazwą „Sezon Motocyklowy Nowy Targ 2012”, którego organizatorami było m.in. Stowarzyszenie Motospyke pod Patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ. W tym roku w rozpoczęciu uczestniczyli także Przedstawiciele z GM „ORAWA”. Ze względu na to, że w tym samym czasie odbywał się Festyn Charytatywny „Pomoc dla Amelki” w Dąbrówce k/ Bochni, którego m.in. GM „ORAWA” była współuczestnikiem wraz z zaprzyjaźnionymi klubami motocyklowymi, część naszej grupy pojechała do Dąbrówki, a część w paradzie motocyklowej wraz z innymi uczestnikami pojechała na dalszą część imprezy do Nowego Targu. Według relacji naszych kolegów, impreza w Nowym Targu była bardzo udana, a ich zadowolenie jest naszym wspólnym zadowoleniem, że coś takiego można również zrobić w naszej Małej Ojczyźnie jaką jest Podhale.
Dziękując za wspólnie spędzone chwile, życzymy wszystkiego dobrego organizatorom i innym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tak wspaniałej imprezy.

Z motocyklowym pozdrowieniem, do zobaczenia na naszych górskich drogach.

6
24.04.2012

W wiosenny, kwietniowy wieczór  w Restauracji/Karczmie „Baligówka”, odbyło się spotkanie członków GM ORAWA, na którym były relacje z ostatnich wspólnych wyjazdów m.in. do Częstochowy oraz na „Moto Serce” w Bukowinie Tatrzańskiej. Prezydent oraz  V-ce Prezydent,zdali szczegółową relację z wyjazdu na Kongres PRM oraz przedstawili swoje spostrzeżenia. Przedyskutowano wiele spraw oraz poruszono m.in. sprawy wyjazdów, które czekają nas w najbliższym czasie. Zdecydowano, że pełną „parą” idzie organizacja wyjazdu w Alpy, ze względu na rezerwację miejsc. Nie zapomniano również o wyjeździe do Amelki oraz innych, które są dla nas bardzo ważne. Ustalono także następny termin spotkania, który odbędzie się w maju, w którym mają uczestniczyć nowi kandydaci do Grupy. Mamy nadzieję, że warto być wśród nas. Do zobaczenia na trasie.

5
21.04.2012

„Serca na kołach” – to właśnie takie hasło, przyciągnęło wielu motocyklistów do Bukowiny Tatrzańskiej w dniu 21 kwietnia 2012 r.
W tym dniu właśnie przypadła ogólnokrajowa zbiórka krwi pod nazwą „Motoserce” oraz zapisy dawców szpiku kostnego wśród motocyklistów oraz ich miłośników.
Organizatorami imprezy był m.in. Klub Motocyklowy Gremium MC Southside, w której braliśmy udział wraz z kilkoma innymi klubami zrzeszonymi w PRM.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz chwile, które każdemu pozostają w pamięci.
Do następnego spotkania.

4
15.04.2012

Częstochowa 14/15.04.2012 r.

Czy tak powinno być i czy tak musiało być !?
Coroczny Zlot Motocyklowy na Jasnogórskich Błoniach w Częstochowie na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego motocyklisty. Nawet Ci motocykliści, którzy są „małej” wiary, chcą rozpocząć sezon od pokłonienia się Naszej Pani Jasnogórskiej, która może wyprosić szczęśliwe wyjazdy i powroty.
Co się stało? - oraz wiele innych pytań nasuwa się dzisiaj każdemu kto tam był i nie tylko. Dlaczego potraktowano tak motocyklistów, a nie jak w Gietrzwałdzie k/Olsztyna. Dlaczego dzieli się nas, kiedy polityka nas nie obchodzi.
To, jak potraktowali nas motocyklistów w tym roku Ojcowie Paulini, przechodzi ludzkie pojęcie. Jako ludziom wierzącym, wstyd nam za nich. I tutaj nasuwa się znów pytanie: czy nie należy zmienić zarządzających Jasną Górą? Czy nie powinno oddać się innemu Zakonowi we władanie Jasnej Góry? Wygląda na to, że tak, ponieważ po takim incydencie wielu może się oddalić jeszcze bardziej od Boga, a przecież tego nie chcemy.
Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, to byliśmy Tam, gdzie było wielu innych motocyklistów (dużo więcej niż w Gietrzwałdzie), wierząc, że sam Bóg będzie nam błogosławił.
Jak widać, nasze relacje, choć czasem krótkie, przedstawiają całą rzeczywistość, bo dla nas, prawda jest najważniejsza. 
Po „uroczystościach” udaliśmy się w powrotną drogę, mając w myślach to co zobaczyliśmy.

Boże spraw, aby ten rok był dla nas również szczęśliwy.

                                                                                                 GM „Orawa”

 

3
31.03.2012

WIOSENNY KONGRES POLSKIEGO RUCHU MOTOCYKLOWEGO
 Nieborów 30-31 marca 2012 r.

W dniach 30 - 31 marca 2012 r. w przepięknym Zajeździe ''ROZDROŻE'' w miejscowości Nieborów koło Skierniewic, odbył sie Wiosenny Kongres Klubów Motocyklowych zrzeszonych w Polskim Ruchu Motocyklowym. Na wiosennym Kongresie PRM, Grupę Motocyklową „ORAWA” reprezentowali Prezydent Stanley oraz V-Prezydent Bill. Jak co roku, wiosną i jesienią odbywa się Kongres PRM, na którym poruszane są najważniejsze sprawy klubów, a także sprawy dotyczące organizacji wspólnych akcji PRM. Tym razem, na wiosenny Kongres PRM dojechali Przedstawiciele 39 Klubów.
W poczet Członków PRM, przyjęto kolejne nowe Kluby, którym
SERDECZNIE GRATULUJEMY.

2
15.03.2012

W dniu 15.03.2012 r. w restauracji „Baligówka”, już po raz kolejny w tym roku odbyło się spotkanie Członków i Kandydatów GM „ORAWA”. Spotkanie to miało charakter nie tylko przekazania relacji z ostatnich wojaży m.in. z Kamiannej, ale także przedyskutowano co nas czeka w najbliższym czasie, ponieważ sezon motocyklowy zbliża się bardzo szybko.
Oprócz wielu poruszanych spraw oraz planu wyjazdów na 2012 rok, podjęto decyzję, że również i tym razem reprezentować GM „ORAWA” na Wiosennym Kongresie PRM 2012, będzie Prezydent Stanley oraz V-Prezydent Bill.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i czekamy na pierwsze wspólne wyjazdy motocyklowe

1
19.02.2012

W dniach 16-19.02.2012 r. na zaproszenie KLUBU KNIGHT RIDERS POLAND Chapter TARNÓW, przedstawiciele naszej Grupy gościli w Domu Pszczelarza w miejscowości Kamianna k/Nowego Sącza.
Coroczne karnawałowe spotkania z zaprzyjaźnionymi klubami, to już chyba tradycja.
W spotkaniu integracyjnym, oprócz Klubu Knight Riders Poland z Łodzi na czele z  Presidentem GEPARDEM , V-Presidentem Piotrem oraz Chapteru Knight Riders z Kielc - Dyrektorem Soszim, uczestniczyli także przedstawiciele GM ORAWA oraz BRACTWA MOTOCYKLISTÓW POLSKICH NA OBCZYŹNIE z Niemiec.
Wspaniała zabawa oraz wspólna integracja, to podstawa takich spotkań.
Chociaż w tym roku nie brakowało śniegu, dziękujemy za zaproszenie oraz ciepłe i miłe spotkanie.
Wierzymy, że rok szybko minie i znów spotkamy się w zimowej scenerii, w miłym i przytulnym miejscu wśród wspaniałych przyjaciół motocyklistów.

Lp Data

Temat

2011 ROK

35
22.10.2011

W dniach 21-22.10.2011r. w Ośrodku Wypoczynkowym " Boruta" w miejscowości Grotniki k/Łodzi, odbył się Jesienny Kongres Polskiego Ruchu Motocyklowego.
W Kongresie uczestniczyli przedstawiciele 46 Grup i Klubów, zrzeszonych w PRM. 
GM „ORAWA” reprezentowali Prezydent - Stanley, V-Prezydent - Bill oraz Sekretarz - Staszek.
Na Kongresie omówiono wiele ważnych spraw, które zostały przekazane swoim członkom w klubach.
W poczet PRM przyjęto również kilka nowych klubów.

34
11.10.2011

W dniu 11.10.2011 r. w Pizzerii „Dragon” w Czarnym Dunajcu, odbyło się spotkanie sprawozdawczo – wyborcze GM „ORAWA”. Na wstępie spotkania obecni Kandydaci, którzy spełnili określone warunki, zostali przyjęci na pełnoprawnych Członków GM „ORAWA”. Następnie koledzy zrelacjonowali ostatnie wspólne wyjazdy m.in. w Bieszczady, gdzie zdecydowanym głosem podkreślili, że takie wyjazdy należy kontynuować w następnych latach.
Jak wiadomo, zgodnie ze statutem Grupy, co dwa lata są wybory Zarządu, tak  też i tym razem. „Stary” Zarząd podziękował za dotychczasową owocną współpracę, równocześnie życząc nowo wybranemu Zarządowi, samych sukcesów oraz podejmowania odpowiednich decyzji.
                Przed przystąpieniem do głosowania, koledzy Arr i Czech, zdecydowali, że nie będą kandydować do Zarządu, tak, aby młodsze pokolenie motocyklistów mogło poznać bliżej pracę, którą oni wykonywali będąc w Zarządzie. Następnie dzięki kworum, można było przystąpić do głosowania, w wyniku czego, został wybrany Zarząd na lata 2011-2013.  

Skład Zarządu GM „ORAWA”:

Prezydent       -  Stanisław /Stanley/ Żądło
V-Prezydent  -   Robert /Bill/ Woźniak
Sekretarz        -  Stanisław /Staszek/ Pieronek
Skarbnik         -  Anna Maria /Ania/ Zielonka          

W imieniu nowego Zarządu, Prezydent podziękował za otrzymane zaufanie i potwierdził, że nadal będziemy działać w kierunku, który obraliśmy na początku swej wspólnej motocyklowej drogi. 
Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie oraz owocne obrady. Do zobaczenia.

33
25.09.2011

„Ach Bieszczady, ach Bieszczady …” i znów można było tak zaśpiewać, bo ponownie po roku tj. w dniach od 23 – 25.09.2011 r. grupa naszych członków spotkała się w Bieszczadach. Tym razem spotkanie to odbyło się w miejscowości Solina, tuż nad Zalewem. W miłej i w wspaniałej atmosferze spędziliśmy trochę czasu nie tylko na motocyklach, ale także przy grillu i innych atrakcjach turystycznych. Ale jak zwykle bywa, wszystko co piękne, szybko się kończy i mimo wspaniałej pogody, trzeba było jednak wracać do codzienności.
No cóż, jak zdrowie pozwoli, to rok szybko minie i znów zawitamy w Bieszczadach.

32
18.09.2011

W dniach od 17 - 18 września 2011r. w miejscowości Zabawa koło Tarnowa, odbyło się III Spotkanie Motocyklistów przy budującym się Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych, który znajduje się na terenie obok Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny. Również w przyszłości zostanie tam wybudowany pierwszy w Polsce kompleksowy Ośrodek Terapii i Rehabilitacji dla ofiar wypadków i ich rodzin. 
            Jak zazwyczaj bywa, również i tym razem członkowie GM „ORAWA” reprezentowali nas w Zabawie obok takich klubów jak: KNIGHT RIDERS IPA POLAND chaptery Tarnów i Kielce, TKM WATAHA, ORZEŁ BIAŁY - chaptery Dębica i Ropczyce, Myszkowski Klub Motocyklowy, Gremium MC Southside  oraz innych. Nie zabrakło także wielu indywidualnych motocyklistów, którzy przybyli z różnych zakątków nie tylko Polski.
 Dzień wcześniej, tj. w dniu 17 września odbyło się spotkanie integracyjne nie tylko klubów zrzeszonych w PRM –ie, ale także innych motocyklistów. Spotkanie to odbyło się na Barce u „Generała”, gdzie podjęto wiele istotnych decyzji na temat dalszych spotkań dotyczących budowy i promocji budowanego Pomnika oraz udziału motocyklistów w tym przedsięwzięciu.
Jak wielu podkreśliło, jest to „dzieło” na miarę współczesnych potrzeb każdego z nas, które będzie służyć całemu społeczeństwu.

31
15.09.2011

W dniu 15.09.2011 r. w Pizzerii „Dragon” w Czarnym Dunajcu, odbyło się spotkanie Członków i Kandydatów GM „ORAWA”. Spotkanie to miało charakter nie tylko przekazania relacji z ostatnich wspólnych wyjazdów oraz tego co nas czeka w najbliższym czasie, ale miało to być spotkanie sprawozdawczo – wyborcze za lata 2009 - 2011. Jak to często bywa, zebranie kworum, jest jednym z punktów, które czasem trudno „przeskoczyć”, aby można było przeprowadzić wybory nowego Zarządu. Dlatego też, decyzją obecnych Członków oraz obecnego Zarządu, postanowiono, że następny termin wyborów odbędzie się w dniach 23-25.09.2011 r. w Bieszczadach, o ile pojedzie tam minimalna ilość Członków, która będzie miała możliwość podejmowania odpowiednich decyzji tzn. będzie kworum Grupy. Równocześnie na tym spotkaniu, przyjęto rezygnację Arra z pełnionej funkcji Sekretarza GM „ORAWA”, za co Prezydent serdecznie podziękował. Również przedyskutowano wiele spraw oraz poruszono m.in. sprawy wyjazdów, które czekają nas w najbliższym czasie tj. wyjazd do Zabawy oraz w Bieszczady. Dziękując wszystkim obecnym za przybycie, po spotkaniu, wszyscy udali się do swoich domów

30
04.09.2011

W dniach 02–04 września 2011 r. wśród lasów nad zalewem - w ośrodku wypoczynkowo – rekreacyjnym w Zaniemyślu koło Poznania, gościliśmy na Zlocie „Orła Białego”, organizowanego przez Unię Polskich Motocyklistów Świata – Chapter Poznań, na czele z Prezydentem Rumcajsem.
            Na zlocie spotkaliśmy się z kilkoma członkami zaprzyjaźnionych klubów m.in. z „Right Riders” Warszawa, „Stop Śmierci” z Kościana, „IRC” z Inowrocławia, Klubu Motocyklowego z Myszkowa, „Orła Białego” z Ropczyc, Jasła , Dębicy i wielu innych. Zabawy, konkursy, muzyka, to wspomnienia, które pozostaną w pamięci każdego, kto tam był. Wspaniale spędzony czas, rozmowy przy muzyce i dużo więcej, to chwile, które powinny trwać wiecznie. Występy zespołów oraz koncert w wykonaniu zespołu rockowego „RAVEN” z Lublina, na czele z liderem, który jest motocyklistą reprezentującym Klub „ROAD RUNNERS” MC Lublin, to niezapomniane wspomnienia. Również przedstawiciele naszej grupy zwiedzili w tym czasie przepiękny zamek w miejscowości Kórnik wraz z Arboretum, w którym znajduje się około 3000 odmian różnych drzew, krzewów i innych roślin .
Ale jak zwykle bywa, nadchodzi czas, w którym trzeba się pożegnać i rozjechać do domów i także tym razem się stało.  
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania członkom UNII POLSKICH MOTOCYKLISTÓW ŚWIATA, na czele z Prezydentem Rumcajsem, za wspaniałe przyjęcie i niezapomniane chwile, które będziemy mile wspominać.

DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA.

29
01.09.2011

W dniu 01.09. 2011 r. na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół z Dąbrówki k/Bochni, wraz z członkami Klubów Knight Riders IPA POLAND - chapter Tarnów i Kielce, Grupa Motocyklowa „ORAWA”, uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2011-2012.

Podczas uroczystości (akademii) , Amelce został wręczony symboliczny czek, którego wartość przeznaczona jest na jej leczenie i rehabilitację.
Po oficjalnym zakończeniu uroczystości, członkowie wszystkich zaproszonych klubów, spotkali się z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi na czele z Wójtem Gminy Rzezawa na symbolicznym poczęstunku.
Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzone chwile. Do zobaczenia na przyszłorocznym  Pikniku Rodzinnym, pod hasłem „POMOC DLA AMELKI”.
Po zakończeniu uroczystości w Dąbrówce, członkowie klubów wspólnie przejechali motocyklami i samochodami do miejscowości Żabno, gdzie spotkaliśmy się na wspólnym obiedzie i rozmowach kuluarowych.
Po zakończeniu, wróciliśmy na Orawę.

28
25.08.2011

W dniu 25.08.2011 r.  w Restauracji/Karczmie „Baligówka”, odbyło się spotkanie GM „ORAWA”, na którym spotkali się członkowie, kandydaci oraz przyszli kandydaci.
Na spotkaniu zostały przedstawione krótkie relacje m.in. z II Orawskiego Rajdu Motocyklowego oraz z wyjazdów takich jak: Zlot „Gremium MC” w Bukowinie Tatrzańskiej, Zlot „Watahy” w Tarnowie, Piknik Rodzinny  Knight Riders w Kielcach oraz dwóch wyjazdów naszej grupy do Rumunii i Bułgarii.
Na spotkaniu, poruszanych było wiele bieżących spraw oraz zapoznano nowego kandydata tj. Tadzia z zasadami, jakie trzeba spełnić, aby należeć do GM „ORAWA”. Zapoznano się również z wyjazdami, które czekają nas w najbliższym czasie tj. wyjazd na Piknik do Kalwarii Zebrzydowskiej, do Dąbrówki k/Bochni oraz na Piknik „Orła Białego” w Zaniemyślu k/Poznania. Poruszono również sprawę wyjazdu w tym roku na Ukrainę, do Torunia oraz w Bieszczady, ale uzależnione to jest od pogody. Na spotkaniu wstępnie ustalono termin nowych wyborów w GM „ORAWA”.
Na koniec ustalono termin następnego spotkania we wrześniu.
Życząc wspaniałych i dalszych wspólnych wyjazdów - do miłego zobaczenia.

27
17.08.2011

W dniach od 12 – 17 sierpnia 2011 r. gościliśmy na Orawie Prezydenta „Orła Białego” z Poznania -  Rumcajsa (Pawła) oraz Komornika(Marka) wraz ze swoimi przemiłymi i sympatycznymi „plecakami”.
            Dzięki wspólnej integracji, udało nam się pokazać trochę naszej orawskiej tradycji oraz przejechać się razem na motocyklach po orawsko-podhalańsko-spiskiej ziemi. Wspólna  wyprawa motocyklowa po drogach Tatr, to wspomnienia, które pozostają w pamięci na wiele lat.
Również gościliśmy w tym czasie naszych kilku Przyjaciół z Knight Riders z Tarnowa, którzy byli mile widziani podczas integracji.
Dziękujemy za odwiedziny i wspólne wieczory.

DO NASTĘPNEGO SPOTKANIA MOTOCYKLOWEGO

26
15.08.2011

W dniach od 06.08. - 15.08.2011 r. II grupa członków GM „ORAWA”, przejechała na motocyklach prawie 2900 km, przejeżdżając przez Słowację, Węgry, Rumunię z powrotem do Polski. Tym razem grupa nasza liczyła 8 osób, w której znaleźli się: Stanley z Danusią, Arr z Kasią, Czech, Piotr z Moniką i przesympatyczna, a zarazem wspaniale jeżdżąca po serpentynach Ania.
Naszym celem  było zwiedzenie Rumunii, poznanie kultury i tradycji, która za kilka lat może już nie być taka jak obecnie. Przejechanie się drogami, które mają niezliczoną ilość zakrętów, serpentyn tzw. „agrafek”, to drugi cel, jaki obraliśmy sobie w tej wyprawie.
Rumunia, to kraj, który każdy powinien zwiedzić, a przede wszystkim przejechać trochę kilometrów różnymi drogami (nawet żwirowymi), zobaczyć codzienność żyjących tam ludzi, a następnie porównać to do życia w naszej wspaniałej Ojczyźnie. Życzliwość ludzi, to jedna z cech, z którą nie w każdym kraju można się spotkać.
Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, które pozostaną nam w pamięci oraz zrobiliśmy około 1200 zdjęć. Przepiękne widoki nie tylko pasma górskiego Karpat, przełęcze, którymi przejechaliśmy na motocyklach oraz niezliczona ilość zakrętów, a w szczególności droga Transfogarska, która prowadzi na wysokość 2034 m  n.p.m., pozostaną na zawsze w naszej pamięci.
  Chociaż pogoda czasami nas nie rozpieszczała, to zmęczeni, ale zadowoleni, szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do swoich domów i naszej ukochanej Ojczyzny – Polski.

 

25
31.07.2011

30/31.07.2011 r. na zaproszenie Regionu Kielce Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji oraz Klubu Motocyklowego Knight Riders Chapter Kielce, przedstawiciele Grupy Motocyklowej „ORAWA” gościli na Pikniku Rodzinnym, który odbył się w malowniczej miejscowości Borków koło Kielc. Wspaniałe przyjęcie, pokazy ratownicze, konkursy, zabawy, muzyka, to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Spotkanie z Przyjaciółmi z Knight Riders IPA Chapter Tarnów i Kielce oraz pozostałymi uczestnikami pikniku, to niezapomniane chwile, które wspólnie przeżyliśmy. Wspaniała zabawa przy muzyce, to relaks i odskocznia od codzienności. Ale jak to bywa, co piękne, to szybko się kończy.
Chociaż pogoda w czasie jazdy nas nie rozpieszczała, to warto było gościć na ziemi kieleckiej.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a w szczególności Dyrektorowi Knight Riders Chapter Kielce za wspaniałą gościnność i mile spędzony czas.
DZIĘKUJEMY I DO MIŁEGO ZOBACZENIA FOTO

24
30.07.2011

W dniu 30.07.2011 r. przedstawiciele Grupy Motocyklowej „ORAWA” gościli na V Międzynarodowym Zlocie Motocykli w Klikowej k/Tarnowa, organizowanym przez Tarnowską Konfederację Motocyklistów „WATAHA”. Chociaż pogoda była deszczowa, to spotkanie z członkami kilku klubów oraz indywidualnymi motocyklistami, którzy zjechali do Tarnowa, dało możliwość trochę „pogawędzić” oraz wymienić wzajemne poglądy. Tym razem wyjątkowo na zlocie byliśmy krótko, bo już czekało na nas spotkanie w Kielcach, ale wspaniała atmosfera i niezapomniane chwile, pozostaną w naszej pamięci.
Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i czekamy na następne spotkanie. FOTO

23
29.07.2011

W dniu 29 lipca 2011 r. na zaproszenie Klubu Motocyklowego Gremium MC Southside, gościliśmy na VI Zlocie Motocyklowym w Bukowinie Tatrzańskiej na Stacji Narciarskiej „Rusiń-Ski”. 
            Na zlocie spotkaliśmy wielu członków zaprzyjaźnionych klubów. Wspaniałe przyjęcie oraz miła atmosfera, to „coś” co pozostaje w pamięci. Zabawy, konkursy, muzyka, to wspomnienia, które pozostaną w pamięci każdego, kto jest na takim zlocie. Chociaż byliśmy krótko, bo w tym samym czasie odbywały się również inne zloty, na które byliśmy zaproszeni, dziękujemy za serdecznie i miłe przyjęcie przede wszystkim organizatorom tj. Klubowi Motocyklowemu Gremium MC Southside na czele z Prezydentem.

DZIĘKUJEMY I DO NASTĘPNEGO SPOTKANIA.

22
27.07.2011

W dniach od 17.07. - 27.07.2011 r. członkowie GM „ORAWA” tj. Kremeś i Leon z Halinką, przejechali na motocyklach prawie 4000 km, przejeżdżając przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię z powrotem do Polski. Była to pierwsza nasza grupa, której celem było zwiedzenie Rumunii oraz przejechanie się trasami, które mają niezliczoną ilość zakrętów i „agrafek”.
Będąc w mniejszej grupie, mieli możliwość szybszej jazdy oraz przejechania większej ilości kilometrów dróg, co dało im możliwość przejechania się nad Morze Czarne oraz zobaczenia części Bułgarii. Według relacji, Rumunię wyobrażali sobie całkiem inaczej, ale są mile zaskoczeni życzliwością ludzi oraz bogactwem kulturowym. Zwiedzili wiele miejsc, które pozostaną im w pamięci oraz na zrobionych około 1500 zdjęciach. Przepiękne widoki pasma górskiego Karpat, przełęcze oraz jak zwykle bywa dla motocyklistów wiele zakrętów, a w szczególności droga Transfogarska, pozostaną na zawsze w pamięci oraz w pragnieniu powrotu w tamte rejony.
  Szczęśliwi i uśmiechnięci powrócili do swoich domów, mając w pamięci wspaniale wykorzystany czas urlopu, życząc wszystkim motocyklistom tego, aby każdy mógł chociaż raz w swoim życiu przejechać się drogami w Rumunii, gdzie adrenalina to „to” co „drzemie” w każdym motocykliście. FOTO

21
24.07.2011

W dniu 24 lipca 2011 roku odbył się II Orawski Rajd Motocyklowy, który rozpoczął się o godz. 11.45 Jabłonce, a organizowany był przez Grupę Motocyklową „ORAWA”, która jest członkiem Polskiego Ruchu Motocyklowego.
Trasa Rajdu prowadziła z Jabłonki do Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, gdzie w drewnianym Kościele została odprawiona msza święta z okazji Święta świętego Krzysztofa – Patrona Kierowców i Podróżnych.
W rajdzie udział wzięli m.in. członkowie zaprzyjaźnionych klubów i grup motocyklowych takich jak:
Chapter „Knight Riders” IPA Polska z Tarnowa,
Chapter „Knight Riders” IPA Polska z Kielc,
Tarnowska Konfederacja Motocyklistów „WATAHA” z Tarnowa,
„BBT Biker” Team Brzeszcze,
„Czarne Orły” ze Zgierza,
Klub Motocyklowy „Gremium” MC Southside,
„Zawsze Wolni” z Kalwarii Zebrzydowskiej
oraz wielu indywidualnych motocyklistek i motocyklistów.
Na koniec mszy świętej, Prezydent GM „ORAWA” Stanley, podziękował wszystkim uczestnikom rajdu oraz przybyłym gościom za udział w II Orawskim Rajdzie Motocyklowym i zaprosił wszystkich na następny rok 2012. 
Po poświęceniu motocykli , około 100 „ryczących” maszyn przejechało na plac w Parku Etnograficznym, gdzie był przygotowany poczęstunek dla uczestników rajdu.
Dzięki uprzejmości Pani Emilii Rutkowskiej – Dyrektor Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, grupa motocyklistów zapoznała się z tradycją i kulturą Ziemi Orawskiej.
Chociaż pogoda nie rozpieszczała motocyklistów, to i tak wszyscy byli zadowoleni z przyjazdu na Orawę i zapowiedzieli się na przyszły rok.  Foto

20
10.07.2011

W słoneczną niedzielę 10.07.2011 r. nasza grupa udała się motocyklami do Ojcowa i okolic w celu poznania niektórych zakątków Ojcowskiego Parku Narodowego.
Kierunek który obraliśmy, to przede wszystkim Pieskowa Skała oraz  Maczuga Herkulesa.
Jak wielu wie, są to miejsca, które należy zobaczyć będąc w tamtym miejscu.
Pieskowa Skała to zamek królewski, który został wybudowany przez Kazimierza Wielkiego  (I poł. XIV w.), jako kolejne ogniwo w łańcuchu obronnym "orlich gniazd".
W jednym z bastionów działa kawiarnia "Zamkowa", z której widać nie tylko piękną panoramę, ale przede wszystkim przepiękny ogród włoski, którym można się zachwycać.
Kilkadziesiąt metrów od tego miejsca, stoi najbardziej znana skałka Ojcowskiego Parku Narodowego, Maczuga Herkulesa, którą nie sposób nie zauważyć.
Po oglądnięciu tego wszystkiego, nabraliśmy niesamowitego apetytu i udaliśmy się na Zazamcze, w którym wzmocniliśmy swoje siły. Następnie udaliśmy się w powrotną drogę, mając w myślach to co zobaczyliśmy. FOTO

19
29.06.2011

Na zaproszenie GM „ORAWA”, w dniach od 26 - 29 czerwca 2011 r. w Jabłonce, gościliśmy przedstawicieli Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie / Niemcy/ na czele z Prezesem Robertem, którzy przyjechali do nas wraz z naszymi kolegami, bezpośrednio z V Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego Klubu KNIGHT RIDERS IPA POLAND, który odbył się w Chotowej koło Pilzna. Dzięki pogodzie, która w tych dniach była nienajgorsza, mogliśmy naszym przyjaciołom z Bractwa pokazać trochę naszej Małej Ojczyzny, począwszy od spływu Dunajcem, poprzez poznanie Orawy, a skończywszy na jeździe motocyklami po Tatrach Słowackich. Myślę, że wieczorne spotkania integracyjne również pozostaną nam wszystkim w pamięci. Wiadomo, że w ciągu tych paru dni, nie można pokazać wszystkiego, dlatego też z zadowoleniem przyjęli zaproszenie na ponowne odwiedzenie nas w przyszłym roku. Oczywiście, my również otrzymaliśmy zaproszenie do odwiedzenia Bractwa w Niemczech i dlatego też nie pozostało nam nic innego tylko przygotowywać się na wyjazd integracyjny.
Dziękujemy wszystkim członkom, kandydatom i ich rodzinom z GM „ORAWA”, którzy przyczynili się do ugoszczenia na Orawie, naszych Przyjaciół z Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie.
Życząc dalszej podróży oraz wspaniałych wrażeń ze zwiedzania Ojczyzny, pożegnaliśmy  się i wróciliśmy do codziennych obowiązków.
Do miłego i ponownego spotkania Fotorelacja.

18
26.06 2011

W dniach 24 - 26 czerwca 2011 r. w miejscowości Chotowa k/Pilzna w woj. podkarpackim, odbył się V Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Klubu KNIGHT RIDERS IPA POLAND, którego gospodarzami byli członkowie Chapteru Knight Riders IPA Tarnów.
Jak zwykle bywa, również gościła na Zlocie Grupa Motocyklowa „ORAWA” w skład której byli członkowie oraz kandydaci i sympatycy grupy.
Wspaniała zabawa oraz wiele przyjemnych chwil, można było przeżyć wśród przyjaciół i znajomych. Spotkania z członkami zaprzyjaźnionych klubów oraz przeprowadzone rozmowy, dają każdemu z nas wiele radości i zadowolenia. Dlatego też, warto się wspólnie spotykać.
Na Zlocie, spotkaliśmy się m.in. z: Prezydentem Klubu KNIGHT RIDERS IPA POLAND -  „Gepardem" Krzysztofem Białkiem,
Prezydentem Polskiego Ruchu Motocyklowego - "Vito" Witoldem Rutkowskim z Klubu ŻELAZNY ORZEŁ ze Skierniewic,
Dyrektorami i Członkami Chapterów Klubu Knight Riders :
Łódź, Olsztyn, Toruń, Koło, Kielce, Rzeszów, Wiedeń, Tarnów,
Prezydentami i Członkami:
Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie – Niemcy,
BLUE KNIGHTS oddziały I,II,X,
BBT Brzeszcze,
BROTHERS FG Jasło,
Grupy Motocyklowej "MAGNETO",
Grupy Motocyklowej "KRYZYS" z Rzeszowa,
Klubu ”THE WILD GEESE” z Rzeszowa,
Myszkowskiego Klubu Motocyklowego z Myszkowa,
Unii Polskich Motocyklistów Świata „ORZEŁ BIAŁY” z Poznania, Dębicy , Jasła, Ropczyc, Oleśnicy,
TKM „WATAHA” z Tarnowa,
Dynowskiego Bractwa Motocyklowego " BYK" z Dynowa,
Klubu „RIGHT RIDERS” z Warszawy,
Mundurowego Klubu Motorowego z Torunia,
Grupy „Zbóje z Gór”.
Na Zlocie spotkaliśmy również wielu indywidualnych motocyklistów z całej Polski wraz z ich „plecakami”.

Nie zabrakło na Zlocie miłych akcentów, które dały nam wiele wspólnej radości. Począwszy od „daru z serca” Billego, który przekazał na licytację obraz motocykla, poprzez wspaniały występ Andrzeja – naszego przyszłego członka grupy, po osobiste wręczenie przez Prezydenta PRM „Wito” - odznak i naszywek PRM-u naszym sympatycznym „plecakom”, które przyniosły im wiele dumy, radości i zadowolenia.

Dziękując wszystkim za wspaniałe chwile, życzymy, aby spędzony wspólny czas, jeszcze bardziej zaowocował i z cementował „rodziny motocyklowe”. 
Szczególne podziękowania GM „ORAWA” składa KR Tarnów na czele z Komandorem V Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego Klubów KNIGHT RIDERS IPA POLAND.

Stanley – wielkie dzięki.
Dziękujemy i do miłego spotkania.

Fotorelacja.

17
16.06.2011

16.06.2011 r.  w Restauracji/Karczmie „Baligówka”, odbyło się spotkanie GM „ORAWA”, na którym spotkali się członkowie, kandydaci oraz przyszli kandydaci, którzy na spotkanie przyjechali tym razem motocyklami, rowerami i samochodami.
Jak co miesiąc na spotkaniu zostały przedstawione krótkie relacje z ostatnich wyjazdów m.in. do Kamionki k/Ropczyc, do Dąbrówki k/Bochni, nie zapominając o wyjeździe na I Zlot Motocyklowy w Miętustwie oraz mniejszych wspólnych wyjazdach.
Na spotkaniu, poruszanych było wiele bieżących spraw oraz przedstawiono nowym obiecującym się kandydatom tj. Andrzejowi i Jarowi warunki, jakie trzeba spełnić, aby należeć do GM „ORAWA”, której członkowie „otwarci” są na nowych kandydatów, a zarazem miłośników dwóch kółek. Na spotkaniu przedyskutowano sprawę odnośnie II Orawskiego Rajdu Motocyklowego, który odbędzie się 24.07.2011 r. Podczas spotkania zadeklarowało się kilka osób, które pojadą na najbliższy Zlot do Chotowej k/Tarnowa oraz do Rumunii, co ma znaczenie, ponieważ trzeba zarezerwować miejsca noclegowe. Jak zwykle bywa na spotkaniu, zawsze staramy się, aby spróbować jakiegoś dania, które oferuje nam karczma/restauracja, tak, abyśmy mogli je w czasie spotkań z zaprzyjaźnionymi klubami lub znajomymi spokojnie polecić, jako dania regionalne godne polecenia.   Na koniec ustalono termin spotkania, który odbędzie się w lipcu.
Życząc wspaniałych i dalszych wspólnych wyjazdów - do miłego zobaczenia się.  

16
12.06.2011

W dniu 12 czerwca 2011 r. w Dąbrówce koło Bochni, odbył się Piknik Rodzinny „Pomoc dla Amelki”, na który GM „ORAWA” po raz pierwszy była zaproszona przez Klub Knight Riders IPA Tarnów. Jak czasami bywa, życie „krzyżuje” nam plany i dlatego tylko Daro ze swoją rodziną reprezentował naszą grupę na tym Pikniku. Według relacji, które przekazała nam Kaja i Filip – najmłodsi reprezentanci GM, to spotkanie w takim gronie, w którym celem jest „Pomoc dla Amelki”, to niezapomniane chwile oraz wrażenia, które pozostaną na zawsze w pamięci nie tylko tych najmłodszych, ale także tych starszych. Wierzymy, że za rok będziemy liczniejszą grupą w Dąbrówce.
Jako GM „ORAWA” życzymy dużo siły i zdrowia nie tylko dla Amelki, ale także dla wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do tak zaszczytnego celu.   Foto

15
12.06.2011

W słoneczną niedzielę 12.06.2011 r. odbył się I Zjazd Motocyklowy w Miętustwie na Podhalu. „Motorem” I Zjazdu był ks.Tomasz, który jest motocyklistą oraz kolega Jacek, którego pasją oprócz motocykla jest też fotografowanie.
Zanim jednak nasi przedstawiciele dojechali na Zjazd, to wcześniej zaliczyli trochę kilometrów, aby nacieszyć się jazdą na swoich „rumakach”.
Po przyjechaniu do Miętustwa, od razu nastąpiła parada motocyklowa, która prowadziła przez miejscowości Ciche, Chochołów, Czarny Dunajec, aby powrócić do Miętustwa. Samo uczestnictwo w paradzie było niesamowite, ponieważ mieszkańcy całymi rodzinami „wylegali” na drogę i witali nas bardzo serdecznie, co nie spotyka się gdzie indziej. Oczywiście motocykliści również ich pozdrawiali. Po paradzie została odprawiona Koncelebrowana Msza Święta oraz zostały poświęcone motocykle. Następnie wspólnie z mieszkańcami, motocykliści uczestniczyli w Pikniku, przygotowanym przez organizatorów. Smaczne, swojskie wyroby oraz tańce i muzyka góralska, to zadatek, który będzie w przyszłości procentował, a spotkanie z zaprzyjaźnionymi klubami oraz wymiana zdań z grupami oraz osobami indywidualnymi, to początki nowych znajomości, a może i przyjaźni.    
W związku z tym, śmiało można powiedzieć, że I Zjazd Motocyklowy w Miętustwie, a może tak I Podhalański Rajd Motocyklowy w Miętustwie, był strzałem w „dziesiątkę” Foto z Rajdu

14
11.06.2011

W dniu 11.06.2011 r. w Jabłonce. przedstawiciele GM „ORAWA” spotkali się na symbolicznej kawie z kolegami z zaprzyjaźnionego klubu Tarnowskiej Konfederacji Motocyklowej „WATAHA” na czele z Prezesem Antonim, którzy już po raz kolejny zabezpieczali wraz z policją wyścig kolarski. Tym razem był to Karpacki Wyścig Kurierów przez Słowację i Polskę, w którym dokładnie o godzinie 12.50 kolarze w międzynarodowej obsadzie wystartowali do III etapu, który prowadził z Jabłonki przez  Jordanów, Mszanę Dolną, Limanową do Zakliczyna.
Chociaż było mało czasu, to i tak rozmowy były o najbliższych zlotach motocyklowych, na których wspólnie razem będziemy. Prezes TKM „WATAHA” przypomniał, abyśmy nie zapomnieli o zlocie, który jest przez nich organizowany. Ze swojej strony zapewniliśmy, że jak co roku będziemy starać się, aby tam być.
Po pożegnaniu, każdy z nas udał się do swojej pracy. Koledzy z „WATAHY” na zabezpieczenie wyścigu, a my do firmy. Foto

Pozdrawiamy i życzymy bezpiecznej drogi zarówno dla motocyklistów,
kolarzy  jak też i całej obsługi.

13
05.06. 2011

W dniach 03 – 05 czerwca 2011 r. wśród lasów, w pięknym ośrodku wypoczynkowo – rekreacyjnym, gościliśmy na I Zlocie „Orła Białego” w Kamionce k/Ropczyc, organizowanego przez Unię Polskich Motocyklistów Świata – Chapter Ropczyce z pomocą chapteru Dębica i Jasło.
            Na zlocie można było spotkać wielu członków zaprzyjaźnionych klubów m.in. z „KNIGHT RIDERS” IPA Tarnów, „THE WILD GEESE” z Rzeszowa, TKM „WATAHA” i wielu innych. Zabawy, konkursy, muzyka, to wspomnienia, które pozostaną w pamięci każdego, kto tam był. Wspaniale spędzony czas, rozmowy przy muzyce, to odskocznia od codzienności.
Występy zespołów, które występowały na Zlocie, to śmiało można powiedzieć, że to profesjonaliści, a koncert w wykonaniu zespołu rockowego „RAVEN” z Lublina, na czele z liderem, który również jest motocyklistą reprezentującym Klub „ROAD RUNNERS” MC Lublin, to niezapomniane wrażenia. Ale jak zwykle bywa, nadchodzi czas, w którym trzeba się pożegnać i rozjechać do domów. Również i tym razem szczęśliwie wróciliśmy do naszych miejscowości, a pogoda, która nam towarzyszyła, zawiodła nas tylko na ostatnich kilometrach, która trochę ostudziła nas z emocji.  
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania członkom UNII POLSKICH MOTOCYKLISTÓW ŚWIATA, na czele z Prezydentem Rumcajsem, a w szczególności Chapterowi Ropczyce z Prezydentem Januszem oraz chapterowi Dębica i Jasło za wspaniałe przyjęcie i niezapomniane chwile, które będziemy mile wspominać.

DZIĘKUJEMY I DO NASTĘPNEGO SPOTKANIA MOTOCYKLOWEGO Foto.

14
05.06. 2011

Sursum Corda” - w dniu 05.06. 2011 r. odbyła się Drogą Papieską VII Pielgrzymka Strażaków oraz I Pielgrzymka Motocyklistów z Krzeptówek w Zakopanem do Sanktuarium w Ludźmierzu. Przy Ołtarzu Polowym u „Gaździny Podhala” odprawiona została Msza Święta dziękczynna, koncelebrowana przez ks. Biskupa Jana Szkodonia. Po mszy świętej zostały poświęcone pojazdy strażackie i motocykle, którymi przyjechali pielgrzymi. Również w tym dniu członkowie GM „ORAWA” byli obecni na tej uroczystości, dziękując za wszystko, co ich spotkało w życiu oraz prosząc o dalsze wstawiennictwo „Pani Ludźmierskiej” u swojego Syna. Foto z pielgrzymki.

13
26.05.2011

W dniu 26.05.2011 r. w majowy wieczór, w Restauracji/Karczmie „Baligówka”, odbyło się spotkanie GM ORAWA, na który większość członków przyjechała motocyklami.
Na spotkaniu zostały przedstawione relacje z ostatnich wyjazdów m.in. do Zapusty k/Lubania Śląskiego, do Starego Sącza oraz mniejszych wspólnych wyjazdów. Jak zwykle na spotkaniu, poruszanych było wiele bieżących spraw oraz to, co nas czeka w najbliższym czasie. Koleżanka Ania, przedstawiła kilka propozycji odnośnie wyjazdu do Rumunii, które zostały przedyskutowane, ponieważ jak każdy wie, do takiego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować. Wstępnie ustalono, że wyjazd do Rumunii będzie w dwóch grupach, dlatego, że ciężko jest dopasować wszystkim urlopy na jeden termin. Poruszono sprawy wyjazdów, które czekają nas w najbliższym czasie m.in. wyjazd na Zlot „Orła Białego” do Kamionki k/Robczyc.
Na koniec ustalono termin spotkania, który odbędzie się w czerwcu. Do zobaczenia na trasie.

12
22.05. 201

W dniu 22.05. 2011 r. odbył się III Piknik Motocyklowy przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Jak to od pewnego czasu bywa, również GM „ORAWA” uczestniczyła we Mszy Świętej oraz organizowanych zabawach, które odbywały się w tym dniu w związku z piknikiem. Nie zabrakło również motocyklistów m.in. z Tarnowskiej Konfederacji Motocyklowej „WATAHA” oraz przedstawicieli Unii „ORŁA BIAŁEGO” z Ropczyc, Jasła i Dębicy. Dziękujemy za poczęstunek oraz wspaniałą zabawę Organizatorom, na czele z Księdzem Tadeuszem i młodzieżą ze Starego Sącza i okolic oraz współorganizatorom m.in. Chapterowi  KNIGHT RIDERS IPA POLAND z Tarnowa oraz FG z Nowego Sącza.
Pozdrawiamy i do zobaczenia na trasie Foto-relacja.

11
20.05.2011

W dniach 20 - 22 maja 2011 r. w Zapuście koło Lubania Śląskiego, odbyło się spotkanie integracyjne członków GM „ORAWA”, Knight Riders IPA Tarnów i Wiedeń oraz zaprzyjaźnionych klubów z członkami Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie / Niemcy/ na czele z Prezesem Robertem, którzy byli gospodarzami spotkania na terenie Polski.
Jak zwykle takie spotkania mają na celu lepsze poznanie się, nawiązanie bliższej współpracy między naszymi klubami oraz poszerzenie kręgów znajomych, którzy kochają nie tylko motocykle. Dzięki takim zaprzyjaźnionym klubom, poznawanie nowych zakątków nie tylko Polski, to sama przyjemność, fascynacja, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Znając życie, to nadejdzie czas w którym  będziemy mogli ugościć naszych Przyjaciół na wspaniałej naszej Orawie. Dziękując za miłe spotkanie, czekamy na następne, może w Chotowej lub na Orawie.
Pozdrawiamy i do zobaczenia. Fotorelacja ze spotkania.

10
14.05.2011

Jak wiadomo, maj to miesiąc w którym nie wszystko się udaje ze względu na zmienną pogodę. 
Ale nadszedł piękny i słoneczny dzień, kiedy to nasi Przedstawiciele w dniach 14 maja 2011 r. na zaproszenie „THE WILD GEESE” gościli  w Rzeszowie. W sobotę rano wspólnie z „KNIGHT RIDERS” IPA Tarnów, wyruszyliśmy motocyklami w kierunku Rzeszowa, gdzie na Stacji Paliw przed wjazdem do Rzeszowa, spotkaliśmy się z członkami Chapteru „KNIGHT RIDERS” IPA Rzeszów oraz członkami Klubu Motocyklowego „KRYZYS” z Rzeszowa. Po przywitaniu, ruszyliśmy wspólnie na miejsce spotkania, czyli na „PIKNIK” oraz otwarcie Muzeum Techniki w Rzeszowie. Chociaż krótkie, ale bardzo miłe i pożyteczne spotkanie z członkami różnych klubów, a przede wszystkim z „THE WILD GEESE” na czele z Prezydentem Zwierzakiem, połączone z otwarciem i zwiedzaniem powstałego Muzeum, dało nam wiele satysfakcji i zadowolenia z tego, że warto było tam być. Do zobaczenia na najbliższym wspólnym spotkaniu.   Foto z pikniku.

9
17.04.2011

W dniach 16-17 kwietnia 2011 roku na Jasnej Górze, odbył się VIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego. Jak co roku, również i w tym roku kilku członków GM „ORAWA” było na rozpoczęciu sezonu motocyklowego w Częstochowie wraz ze swoimi rodzinami.  Jak zauważyliśmy, wielu motocyklistów przyjechało już w sobotę, aby podziękować za to że są i za wiele więcej. Wieczorem spotkaliśmy się z członkami kilku klubów m.in. „Knight Riders” na czele z Prezydentem Gepardem, „Biały Orzeł” na czele z Prezydentem Rumcajsem, ”Stop Śmierci” na czele z Panią Prezydent Bogną. W miłej atmosferze spędziliśmy czas, po którym udaliśmy się na nocleg. W niedzielę, wszyscy udaliśmy się na Jasnogórskie Błonia, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz poświęceniu motocykli. Było to również spotkanie z zaprzyjaźnionymi klubami z całej Polski na czele z Panem Prezydentem PRM – Wito oraz wieloma innymi znajomymi, którzy przybyli na ten Zlot. Nie obyło się też bez pamiątkowych znaczków ze Zlotu, przygotowanych przez organizatorów tj. Stowarzyszenia Rajd Katyński, który w swoim logo ma napis „Kocham Polskę i Ty ją kochaj”. Po zakończeniu mszy świętej, wszyscy, którzy przywieźli ze sobą maskotki, zabawki itp., złożyli ich w przygotowanych pojemnikach na ten cel. Według organizatorów, podarunki te, mają być przekazane do sierocińców na Kresach Rzeczypospolitej i w Polsce, za co wielkie podziękowanie. A słowa „KOCHAM POLSKĘ I TY JĄ KOCHAJ”, niech będą naszym celem i wyznacznikiem w naszym życiu. Po uroczystościach na Jasnej Górze, wszyscy motocykliści rozjechali się do własnych miejscowości.

Foto z wyjazdu do Częstochowy w "Galerii".

8
14.04.2011

W dniu 14.04.2011 r. w wiosenny, kwietniowy wieczór tego roku, w Restauracji/Karczmie „Baligówka”, odbyło się spotkanie GM ORAWA, na którym jak zwykle zdawane były relacje m.in. z ostatnich wspólnych wyjazdów. Prezydent wraz z V-ce Prezydentem, zdali szczegółową relację z wyjazdu na Kongres PRM oraz przedstawili swoje spostrzeżenia. Przedyskutowano wiele spraw oraz poruszono m.in. sprawy wyjazdów, które czekają nas w najbliższym czasie. Zdecydowano, że na Zlot Gwiaździsty w Częstochowie pojedziemy tak samo jak w roku 2010 w dwóch grupach, z których jedna pojedzie w sobotę, a druga w niedzielę. Również na spotkaniu ustalono harmonogram na inne wyjazdy, które nas czekają i na których członkowie nasi powinni być. Ustalono także następny termin spotkania, który odbędzie się w maju. Na koniec spotkania złożono sobie życzenia, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

7
26.03.2011

W dniu 26.03.2011 r. w Hotelu „Prząśniczka” w Łodzi, odbył się Nadzwyczajny  Kongres Polskiego Ruchu Motocyklowego. Organizatorem Kongresu był Polski Ruch Motocyklowy. Grupa Motocyklowa  „ORAWA” reprezentowana była także tym razem przez Prezydenta GM „ORAWA” – Stanisława Żądło (Stanleya)  oraz V-ce Prezydenta – Roberta Woźniaka (Billa).
            Na Nadzwyczajnym Kongresie PRM-u, zgodnie z porządkiem obrad, zostało przyjętych kilka bardzo ważnych uchwał oraz poruszono wiele spraw związanych z ruchem motocyklowym w Polsce. Poinformowano także o podpisaniu umowy z PZM oraz z czasopismem „Motocykl Moje Hobby”.
            Jedną z najbardziej oczekiwanych informacji, było sprawozdanie Prezydenta PRM –u VITO, ze spotkania z Prezydentem MC oraz Hells Angels.
Według informacji, które zostały nam przekazane, rozmowy pomiędzy Prezydentami były konkretne, a zarazem wiążące, które doprowadziły do wypracowania zasad współpracy między naszymi organizacjami.
            Po zakończeniu Kongresu zrobiono pamiątkowe zdjęcie i wszyscy uczestnicy spotkania rozjechali się do swoich klubów.

Foto z Kongresu w "Galerii"

6
22.03.2011

W dniu 22.03.2011 r., jak zwykle co miesiąc, spotkaliśmy się w gronie Członków i Kandydatów GM „ORAWA”. Spotkanie to odbyło się w Karczmie „Baligówka”, gdzie w miłej atmosferze czas upływał bardzo szybko. Na wstępie spotkania, złożyliśmy życzenia urodzinowe koledze Marcinowi, pogratulowaliśmy Billowi zakupu nowego „rumaka”, a następnie Prezydent przeszedł do porządku spotkania. Tym razem spotkanie miało charakter bardziej informacyjny. Zrelacjonowano wyjazd  do Altenau w Niemczech, gdzie byliśmy zaproszeni przez Bractwo Motocyklistów Polskich na Obczyźnie. Przedstawiono sprawy dotyczące Wiosennego Kongresu PRM i zdecydowano, że będą nas tam reprezentować Prezydent Stanley i V-ce Prezydent Bill. Przeanalizowano również harmonogram wyjazdów, które nas czekają w najbliższym czasie, ponieważ czasami musimy rezerwować wcześniej noclegi. Może to kogoś dziwić, ale zwłaszcza w naszym górskim klimacie, jak na tą porę roku, kilku kolegów już rozpoczęło sezon motocyklowy 2011. Tak więc w najbliższym czasie czeka nas wspólny wyjazd do Częstochowy i kto wie, czy wcześniej nie uda nam się jakiś wypad na Słowację. Więc do „odpalenia” wszystkich naszych wspaniałych motocykli nadchodzi upragniony czas.

Do zobaczenia na trasie.

5
03.03.2011

W dniach 03 - 06 marca 2011 r. na zaproszenie Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie, gościliśmy w Górach Harz w miejscowości Altenau. Ze względu na porę roku, wyjazd odbył się samochodami. Odległość około 1950 km tam i z powrotem, to na jazdę motocyklem w tym czasie, byłaby chyba małą przesadą.
Wspaniała polska gościnność, zabawa karnawałowa, zwiedzanie jaskini, podróż krajoznawcza, rozmowy, poznawanie nowych wspaniałych ludzi, to tylko część wspólnych „zajęć”, które przybliżyły nasze kluby. W spotkaniu udział wzięły m.in. Bractwo Motocyklistów Polskich na Obczyźnie, przedstawiciele Klubu Motocyklowego „Łabędź” FG Zbąszyń,  Klubu KNIGHT RIDERS IPA POLAND Chapter Tarnów oraz GM „ORAWA”.
DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ WSPÓLNĄ ZABAWĘ I DO ZOBACZENIA W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

Relacja fotograficzna ze spotkania w galerii

4
17.02.2011

Jak zwykle co miesiąc, również i w tym miesiącu tj. 17.02.2011 r. odbyło się spotkanie członków i kandydatów GM „ORAWA”. Tym razem spotkanie odbyło się w środku lasu w Restauracji/Karczmie „Baligówka” między Jabłonką a Czarnym Dunajcem. Na wstępie spotkania, Prezydent naszej grupy Stanley, przywitał wszystkich i przeszedł do porządku spotkania. Spotkanie to miało wyjątkowy charakter, ponieważ trzeba było podjąć wiele ważnych spraw dla naszej Grupy. Jak zwykle na takich spotkaniach przypominano o sprawach, które były poruszane jeszcze wcześniej, aby do końca zostały wyjaśnione. Przeanalizowano kalendarz związany z naszymi wyjazdami w 2011 roku, a najbardziej wszystkich interesowały terminy związane z wyjazdami do Niemiec, na Ukrainę, Rumunię, Węgry, Słowację, ponieważ wielu z nas chce tam jechać i chciałoby zarezerwować sobie upragnione urlopy. Na spotkaniu poruszono wiele czasami drażniących tematów, ale jak to bywa w naszej Grupie, zawsze dochodzi do kompromisu, co bardzo wszystkich cieszy, bo jak każdy wie, wśród nas, każdy ma prawo swobodnego wypowiadania się, mając nie raz odmienny pogląd na wiele spraw. Również przedstawiono sprawy dotyczące PRM-u i zapoznano się z najnowszymi wytycznymi przez Radę Koordynacyjną PRM-u. Zapoznano się także z zaproszeniami na spotkania i zloty w 2011 r.,na których zaprzyjaźnione kluby chciałyby nas widzieć. Zdecydowano także, że w dniach 04 – 06.03.2011 r.będziemy gościć w górach Harz k/Altenau w Niemczech na zaproszenie Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie. Przy tradycyjnych potrawach góralskich, czas upływał nieubłagalnie i wiele spraw zostało przełożonych na następne spotkanie, które odbędzie się już po powrocie z Niemiec. Zdjecia ze spotkania w galerii.

3
29.01.2011

W dniu 29 stycznia 2011 r. GM „ORAWA” gościła Prezesa Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie / Niemcy/ ROBERTA wraz z  DEDĄ.  W trakcie spotkania, które odbyło się w restauracji „Baligówka”  koło Czarnego Dunajca, wymieniono nasze wspólne poglądy m.in. na temat świata motocyklowego. Ustalono wiele konkretnych spraw związanych z działalnością między naszymi Klubami. Oficjalnie zostaliśmy zaproszeni na wspólne spotkanie w dniach 4-6 marca 2011 r., które odbędzie się w górach Harz koło miejscowości Altenau.
Po mile spędzonym czasie, pożegnaliśmy się, życząc szczęśliwego i spokojnego powrotu do domu w Niemczech.

2 14.01,2011

Na zaproszenie Klubu KNIGHT RIDERS IPA POLAND, w dniach 14 – 16.01.2011 r. członkowie GM „ORAWA” gościli w Ośrodku Wypoczynkowo - Szkoleniowym „GRAND” w Chotowej k/Tarnowa. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele chapterów / Łódź, Koło, Lębork, Rawa Mazowiecka, Olsztyn, Rzeszów, Kielce, Tarnów (organizatora spotkania), w dniu 14 stycznia został uroczyście otwarty przez Prezydenta Klubu Knight Riders GEPARDA, chapter KR Rzeszów.  Podczas uroczystości m.in. Prezydent naszej grupy – Stanley oraz V-ce Prezydent – Bill, otrzymali zaszczytny tytuł Honorowego Członka Klubu Knight Riders IPA Polska. W spotkaniu szczególnymi gośćmi byli Prezydent  IPA Sekcja Polska Arkadiusz Skrzypczak i Prezydent  MKM RP Andrzej Woźniak. Podczas tego spotkania, nie zabrakło również naszego akcentu, gdzie naszej kandydatce do grupy, przemiłej Ani z Krakowa, została nałożona kamizelka z barwami GM „ORAWA”.  Wspaniała zabawa oraz niezapomniane chwile podczas sesji zdjęciowych z Sebastianem z „W-11” i wieloma innymi Przyjaciółmi, daje nam pełnię radości i chęci do dalszej wspólnej integracji. Na następny dzień, kiedy odbywał się II Kongres Klubu Knight Riders IPA Polska, niektórzy z nas musieli wyjechać, ale jak to w naszej grupie bywa, zawsze ktoś musi nas reprezentować do końca. Tym razem również tak było. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak miłego wspólnego spotkania, a w szczególności Stanleyowi z KR Tarnów. Dziękujemy również za zaproszenie na Zlot do Chotowej, na którym w czerwcu na pewno będziemy.

1 11.01.2011

Po raz pierwszy w tym roku tj. 11.01.2011 r. odbyło się spotkanie członków i kandydatów GM „ORAWA”. Spotkanie to, odbyło się w Pizzerii „Dragon” w Czarnym Dunajcu. Na wstępie spotkania, Prezydent naszej grupy Stanley, złożył wszystkim życzenia noworoczne. Następnie przeszedł do porządku spotkania, na którym przypomniano o sprawach, które były poruszane jeszcze w 2010 roku, a które to mają być rozwiązane w 2011 r. Przedstawiono sprawy dotyczące PRM-u i zapoznano się z regulaminami przysłanymi przez Vita - Prezydenta PRM-u. Zapoznano się także z zaproszeniami na spotkania i zloty w 2011 r.,  na których zaprzyjaźnione kluby chciałyby nas widzieć. Zdecydowano także, że w najbliższy weekend tj. 13 – 16.01.2011 r. będziemy gościć na spotkaniu w Chotowej, na które zaprosiły nas kluby Knight Riders IPA Poland. Wiele spraw zostało przełożonych na następne bardzo ważne spotkanie, które odbędzie się w lutym 2011 r.

 

Lp Data

Temat

2010 ROK

28 08.12.2010

W dniu 08.12.2010 r. w mroźny wieczór, w Pizzerii „Dragon”, odbyło się spotkanie  członków GM „ORAWA”. Było to spotkanie na którym zdano relacje z ostatniego wspólnego wyjazdu (tym razem samochodami) do Tarnowa na spotkanie barbórkowo-mikołajkowe klubów zrzeszonych w PRM-ie, zorganizowane przez TKM WATAHA. Częściowo podsumowano rok 2010 oraz  przedyskutowano wiele spraw dotyczących grupy. Przyjęto wstępne założenia na rok 2011. Członkowie GM „ORAWA” z zadowoleniem przyjęli oficjalne zaproszenia dotyczące wyjazdu w styczniu 2011 r. na spotkanie zaprzyjaźnionych klubów do Chotowej oraz w czerwcu na zlot motocyklowy również w Chotowej . Na koniec złożono sobie krótkie życzenia świąteczne.


ŻYCZĄC WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2011
SKŁADAMY WSZYSTKIM CZŁONKOM ORAZ KANDYDATOM GM „ORAWA”
SZCZĘŚLIWYCH WYJAZDÓW I POWROTÓW
ORAZ MIŁYCH WSPOMNIEŃ W 2011 ROKU.

 

27 04.12.2010

SPOTKANIE BARBÓRKOWO – MIKOŁAJKOWE KLUBÓW PRM - TARNÓW 04-12-2010 r.


W dniu 04 grudnia 2010 r. na zaproszenie Tarnowskiej Konfederacji Motocyklistów „WATAHA”, odbyło się Spotkanie Integracyjne Klubów Motocyklowych zrzeszonych w PRM. W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele „KNIGHT RIDERS” Łódź, Tarnów, Kielce, Warszawa, a także „THE WILD GEESE” z Rzeszowa, „EASY RIDER LEAGUE” z Katowic, „ORZEŁ BIAŁY” z Poznania, Dębicy, Jasła, Ropczyc, Motocykliści ŻYRARDÓW, GM „ORAWA” oraz TKM „WATAHA” . Podczas, gdy część zaproszonych gości wspaniale się bawiła , wówczas w sali konferencyjnej Hotelu - Restauracji „BRISTOL” w Tarnowie, pod przewodnictwem V-ce Prezydentów PRM-u – Rumcajsa oraz Jastrzębia, odbyło się oficjalne spotkanie Prezydentów Klubów, na którym poruszono, a następnie podjęto szereg istotnych decyzji dotyczących Stowarzyszenia PRM i jego dalszego rozwoju. Następnie po obfitej kolacji, rozpoczęła się część artystyczna, na której panowała wspaniała atmosfera, która trwała do późnych godzin nocnych.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania TKM „WATAHA” na czele z Prezesem Antonim oraz  V-ce Prezesem Tadeuszem za wspaniale zorganizowane przyjęcie, które nie tylko ze swoimi żonami, naszymi motocyklowymi „plecakami”, będziemy mile wspominać.


DZIĘKUJEMY I DO NASTĘPNEGO SPOTKANIA MOTOCYKLOWEGO.

26 23.10.2010

W dniu 23.10.2010 r. w Żyrardowie, odbył się XXXIII Kongres Polskiego Ruchu Motocyklowego.Tym razem organizatorem Kongresu był Zakon Motocyklowy z Żyrardowa. Grupa Motocyklowa  „ORAWA” reprezentowana była przez Prezydenta GM ORAWA – Stanisława Żądło (Stanleya)  oraz V-ce Prezydenta – Roberta Woźniaka (Billa). Na Kongresie  PRM-u zostało poruszonych wiele spraw związanych z ruchem motocyklowym w Polsce oraz zostało podjętych kilka wiążących uchwał. Podziękowano również dotychczasowej Radzie Koordynacyjnej za wkład włożony w pracę na rzecz PRM-u. Jedną z najważniejszych decyzji przedstawicieli klubów na XXXIII Kongresie PRM-u było powołanie nowej Rady Koordynacyjnej, której celem powinna być większa współpraca między klubami wchodzącymi w skład PRM-u, a klubami zrzeszonymi np. w MC. Po zakończeniu Kongresu zrobiono pamiątkowe zdjęcie i wszyscy uczestnicy spotkania rozjechali się do swoich klubów.

  Życzymy nowej Radzie Koordynacyjnej PRM-u, siły i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego przez siebie celu.

 

25 10.10.2010

W dniu 10.10.2010  grupą najwytrwalszych członków wybraliśmy się na wycieczkę do Ojcowa. Widząc piękną pogodę, a wiedząc co nas będzie czekało w następnych tygodniach, chcieliśmy zamknąć sezon 2010 na motocyklach. W trasie okazało się, że Ojców jak na panująca temperaturę był za daleko. Będąc w Krakowie, postanowiliśmy wpaść do Ani na gorąca herbatę , czym zrobiliśmy jej super niespodziankę. W drodze powrotnej, zaliczyliśmy kuchnie orientalną, po czym ze skostniałymi z zimna "Plecakami" wróciliśmy do domu. Było fajnie i wesoło. Teraz zostało nam tylko wyczyścić motocykle i czekać na następny sezon.

24 05.10.2010

W dniu 05.10.2010 r. ponownie w Pizzerii „Dragon” w Czarnym Dunajcu, odbyło się spotkanie GM ORAWA. Jak co miesiąc, przez Członków Grupy zdawane są relacje z ostatnich wspólnych wyjazdów i spotkań. Stwierdzono, że dzięki pogodzie, która nas nie do końca rozpieszczała, udało nam się jednak zrealizować wiele planów, które wcześniej zaplanowaliśmy m.in. wyjazd w Bieszczady, wyjazd do Torunia, wyjazd do Sanktuarium w Zabawie k/Tarnowa, wyjazd do Starego Sącza itd. Jednak najważniejszym punktem spotkania, było podsumowanie organizowanego przez nas spotkania zaprzyjaźnionych klubów i charterów. Jednoznacznie stwierdzono, że takie spotkania mają priorytetowy charakter i powinny w przyszłości być kontynuowane. Dzięki licznej frekwencji Członków, przedyskutowano wiele bardzo ważnych spraw. Na spotkaniu przedyskutowano i przeanalizowano stanowisko, jakie powinniśmy przedstawić na najbliższym Kongresie PRM-u, które odbędzie się w październiku 2010 r.. Wybrano także delegatów na Kongres PRM-u, gdzie reprezentować nas będzie Prezydent GM ORAWA – Stanley oraz V-ce Prezydent GM ORAWA – Bill. Życzymy powodzenia i do zobaczenia, może jeszcze na trasie.

23 02.10.2010

W dniu 02.Października.2010 roku 0 godz.12.00 w Starym Sączu przy Papieskim Ołtarzu znowu spotkaliśmy się w zaszczytnym celu, pomocy półrocznemu Karolkowi, który wymaga operacji serca. Zdawaliśmy sobie sprawę, że po tak aktywnym okresie zjazdów, zlotów nie będzie nas wielu co się potwierdziło .Dlatego też, zadeklarowaliśmy, że przyjedziemy do Starego Sącza w przyszłym roku. Uroczystość odbyła się zgodnie z programem, a więc zaczęła się Mszą Świętą, następnie spotkaniem towarzyskim z poczęstunkiem. Jak zawsze na takich spotkaniach panowała wspaniała atmosfera.

22 27.09.2010

W dniach od 24.09.2010 r. do dnia 26.09.2010 r. w Pensjonacie "Natanael" w Łopusznej, odbyło się przyjacielskie spotkanie zaprzyjaźnionych klubów i chapterów, którego byliśmy organizatorem. Dzięki wspaniałej jak na tą porę pogodzie, mogliśmy biesiadować przy grillu i bawić się przy góralskiej muzyce, a także przy wspaniałym akompaniamencie akordeonistów Henryka, Fuzziego i Wiesława z chapteru Knight Riders IPA z Tarnowa, za co serdeczne podziękowanie.
Jak zwykle bywa na takich spotkaniach, organizatorzy przygotowali inne atrakcje, łącznie z tym, aby pokazać trochę naszego przepięknego regionu Orawy, Podhala i Spisza. W związku z tym, jedna grupa uczestników zdecydowała się na spływ Dunajcem, a druga grupa pojechała kilkunastoma motocyklami poznawać nowe kręte trasy i zakątki naszego regionu. Dziękujemy także zamiłowanemu w motocyklach Sebastianowi W. znanemu z ” W-11”, który zaszczycił nas swoją obecnością. Kiedy nadeszła niedziela i przyszła chwila wyjazdu z pensjonatu, trudno było się rozstać, bo jednak spotkania integracyjne z Przyjaciółmi, Koleżankami i Kolegami wnoszą wiele radości w nasze życie. Tak więc do miłego najbliższego spotkania w Polsce.   

GM "ORAWA" DZIĘKUJE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SPOTKANIA NA CZELE Z PREZYDENTEM PRM TADEUSZEM (MERCEDESEM) TYMIŃSKIM ORAZ -V-CE PREZYDENTEM KNIGHT RIDERS IPA POLSKA STANISŁAWEM (STANLEYEM) DYNGOSZEM.
DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ INTEGRACJĘ DYREKTOROM, PREZESOM, PREZYDENTOM ORAZ PRZEDSTAWICIELOM CHAPTERÓW KNIGHT RIDERS IPA Z WARSZAWY, ŁODZI, KIELC I TARNOWA, TARNOWSKIEJ KONFEDERACJI MOTOCYKLOWEJ "WATAHA", BBT BRZESZCZE, UNII POLSKICH MOTOCYKLISTÓW ŚWIATA "ORZEŁ BIAŁY" ORAZ WSZYSTKIM OSOBOM TOWARZYSZĄCYM, KTÓRE ZASZCZYCIŁY NAS SWOJĄ OBECNOŚCIĄ.

Z PODZIĘKOWANIEM

21 20.09.2010

W dniu 19.09. 2010 r. w miejscowości Zabawa koło Tarnowa w Sanktuarium Bł. Karoliny, została odprawiona Msza św. oraz  odbyło się spotkanie użytkowników dróg przy budującym się Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych.  W uroczystości tej, udział wzięli m.in. współorganizatorzy tj. Chapter  KNIGHT RIDERS IPA POLAND z Tarnowa i Kielc, Tarnowska Konfederacja Motocyklowa „WATAHA” oraz  Grupa Motocyklowa „ORAWA”,  BBT BRZESZCZE, a także przedstawiciele Unii „ORŁA BIAŁEGO” z Ropczyc i Jasła. Po uroczystościach w Zabawie, w restauracji Bristol w Tarnowie, spotkali się Przedstawiciele wszystkich zaproszonych klubów i chapterów, gdzie dyskutowano na tematy związane z ruchem motocyklowym w Polsce, mając na uwadze szczególną rolę PRM-u. Po uroczystym obiedzie i konstruktywnej dyskusji, wszyscy rozjechali się do swoich domów.
Dziękujemy Kustoszowi Sanktuarium oraz pozostałym organizatorom za wspaniałe i miłe, a zarazem pouczające spędzenie czasu

21 20.09.2010

W dniach 18 – 19.09.2010 r. na zaproszenie Prezydenta Mundurowego Klubu  Motorowego Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Woźniaka, Przedstawiciele GM „ORAWA” w osobach  Billa i Piotra, przebywali w Toruniu. Brali tam udział w profesjonalnych zawodach sportowych organizowanych przez MKMRP. Strzelanie, jazda na motocyklach, samochodach, quadach, to tylko część rywalizacji, która miała na celu stwierdzić, sprawność, wytrzymałość i umiejętności zawodników. Jak zwykle nasi członkowie Grupy nie zawiedli i zdali egzamin. Będąc w Toruniu wraz ze swoimi żonami, zwiedzili miasto i wrócili do swoich domów na Orawie.      

20 12.09.2010

„Ach Bieszczady, ach Bieszczady …” , tak można byłoby śpiewać bez końca, bo ponownie w dniach od 10 – 12.09.2010 r. liczna grupa naszych członków spotkała się w Wetlinie. Tym razem w Bieszczadach na swoim motocyklu była z nami wspaniała i uśmiechnięta Ania z Krakowa (prawdopodobnie nasz nowy kandydat do grupy). Wielu kolegów oraz koleżanka Kasia chciało, a zarazem sprawdziło swoje nowe „rumaki” na drogach tamtego regionu. W miłej i w wspaniałej atmosferze, zadowoleni z wyjazdu, wróciliśmy do swoich domów i wspaniałych naszych rodzin.

19 31.08.2010

W dniu 31.08.2010 r. w Pizzerii „Dragon”, odbyło się spotkanie GM ORAWA, na którym jak zwykle zdawane są relacje z ostatnich wspólnych wyjazdów. Przedyskutowano wiele spraw, które mają duże znaczenie dla nas jako Grupy. Poruszono m.in. sprawy wyjazdów, które czekają nas w najbliższym czasie tj. wyjazd na Zlot do Koła, w Bieszczady, do Sanktuarium w Zabawie k/Tarnowa itd. Na spotkaniu ustalono program dotyczący spotkania zaprzyjaźnionych klubów i chapterów na Orawie oraz wiele innych bardzo ważnych spraw.

18
21.08.2010

W dniach od 16 -20.08.2010 r. koledzy z naszej grupy tj. Lubo, Rysiek i Kremeś odbyli motocyklami małą wycieczkę przez Ukrainę i Słowację, zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Z relacji kolegów wynika, że byli mile zaskoczeni gościnnością i życzliwością ludzi, stwierdzając, że jak tylko nadarzy się okazja, to ponownie tam pojadą

17
05.08.2010

W dniu 05.08.2010 r. odbyło się spotkanie GM ORAWA, na którym zostały omówione dotychczasowe wspólne wyjazdy oraz podsumowano sprawy związane z I Orawskim Rajdem Motocyklowym oraz IV Międzynarodowym Zlotem Motocyklowym w Tarnowie. Poruszono sprawy, które czekają nas w najbliższym czasie. Podjęto ostateczny termin co do spotkania klubów na Orawie oraz wiele innych bardzo ważnych spraw.

 

16
02.08.2010

W dniach od 30.07 – 01.08.2010 r. przedstawiciele Grupy Motocyklowej „ORAWA” gościli na IV Międzynarodowym Zlocie Motocykli w Klikowej k/Tarnowa, organizowanym przez Tarnowską Konfederację Motocyklistów „WATAHA” , członka Stowarzyszenia PRM-u.  Pełen profesjonalizm w przygotowaniu takiej imprezy, to tylko część pochwał dla organizatorów.
Spotkanie z członkami wielu klubów oraz indywidualnymi motocyklistami, którzy zjechali do Tarnowa z wielu polskich miast i wsi oraz innych państw, dało możliwość wspaniałej zabawy jak też i wymiany poglądów. Odbyły się również parady motocyklistóww Tarnowie, różnego rodzaju wyjazdy krajoznawcze, zawody  itd. zorganizowane przez TKM „WATAHA”.
Dziękujemy wszystkim za mile spędzone chwile i czekamy na następny zlot w 2011 r. 

 

15
01.08.2010

W dniu 01-02.08.2010 r. w drodze na Międzynarodowy Zlot do Debreczyna na Węgrzech, zaszczycili nas swoją obecnością członkowie Knight Riders IPA Łódź na czele z Panem Prezydentem Krzysztofem Białkiem „Gepardem” oraz członkowie Mundurowego Klubu Motocyklowego Rzeczypospolitej Polskiej z Torunia na czele z Panem Prezydentem Andrzejem Woźniakiem.
W miłej atmosferze w restauracji „Pasieka” w Jabłonce odbyło się spotkanie, które będziemy długo wspominać.

 

14
25.07.2010

W dzień Świętego Krzysztofa 25 lipca, odbył się I Orawski Rajd Motocyklowy. Mimo zimnej i deszczowej pogody atmosfera była gorąca . Jak zwykle dopisali nasi przyjaciele z Tarnowa, którzy w strugach deszczu dotarli do nas. Również mieszkańcy Orawy i Podhala dopisali. Wspólnie uczestniczyliśmy w mszy  świętej w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Podsarniu – Harkabuzie, po której proboszcz Leszek Uroda poświęcił nasze pojazdy. Rajd zakończył się grillem i towarzyskim spotkaniem.

13 06.07.2010

W dniu 06.07.2010 r. ze względu na to, że pogoda nie dopisała, zamiast w plenerze, to w Pizzerii  „Dragon” w Czarnym Dunajcu, odbyło się spotkanie członków GM „Orawa”.  Ilość obecnych członków na takim spotkaniu była zaskakująco dobra, bo około 70%. Spotkanie to miało na celu podsumowanie i przedyskutowanie dotychczasowych wspólnych wyjazdów oraz planów na najbliższy czas. W skrócie zrelacjonowano wszystkie wyjazdy, które odbyły się w ciągu ostatniego miesiąca m.in. wyjazd na spotkanie Klubów Zrzeszonych w PRM do Zaniemyśla k/Poznania, wyjazd do Wolborza, Starego Sącza, Kotliny Kłodzkiej oraz Popowa k/Warszawy. Podjęto wiele ciekawych tematów. Rozpoczęto przygotowania do I Motocyklowego Rajdu Orawskiego, który odbędzie się 25 lipca 2010 r. w dniu św. Krzysztofa i będzie połączony z mszą św.. Na spotkaniu nie zabrakło nowych humorystycznych dowcipów. Nie zapomniano o najbliższych i poruszono także tematy wspólnych wyjazdów GM ORAWA z rodzinami. Czas, który szybko mijał, upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

12 02.07.2010

W dniach 02-04.07.2010 r. odbył się IV Międzynarodowy Zlot Klubów Knight Riders w Popowie k/Warszawy, na który jako nie liczni byliśmy zaproszeni. Ośrodek, w którym wypoczywaliśmy, był idealną bazą wypadową do zwiedzania Warszawy i okolic. Parada motocyklowa przez Warszawę, Plac obok Kolumny Zygmunta, to tylko część atrakcji, które przygotował Chapter Knight Riders IPA z Warszawy. Wieczorne spotkania nad Zalewem Zegrzyńskim, turniej zręcznościowy, konkursy, gry, zabawy, degustacje oraz występy zespołów artystycznych, to podsumowanie wspaniałej imprezy. Więcej informacji na forum.

11 26.06.2010

W dniach 26/27.06.2010 r. członkowie naszej grupy byli w Gminie Wolborz koło Piotrkowa Trybunalskiego na „Dniach Wolborza”. Wyjazd ten związany był z obchodami 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem. Wolborz, to miejsce, skąd wyruszyły wojska króla Jagiełły pod Grunwald w 1410 r. Jest to również Gmina Partnerska naszej Gminy Jabłonka, gdzie spotkaliśmy najwyższe władze samorządowe zarówno z Wolborza jak też i Jabłonki. Nie spodziewając się nas, motocyklistów z Orawy, musimy przyznać, że zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez mieszkańców Gminy Wolborz. Władze samorządowe naszej Gminy, na czele z Panem Wójtem, a w szczególności Władze Gminy Wolborz, przyjęły i ugościły nas w „królewskim stylu”, za co z całego serca dziękujemy. Do zobaczenia na Orawie.

10 18.06.2010

Zgodnie z kalendarzem zaproponowanych wspólnych wyjazdów GM ORAWA, w dniach 18-21.06.2010 r. odbył się Rajd po Kotlinie Kłodzkiej i Górach Stołowych. Chociaż było nas mało, to wyjazd był bardzo udany. Zwiedziliśmy m.in. kaplicę czaszek, ruchomą szopkę, Błędne Skały, Szczeliniec Wielki oraz Twierdzę Kłodzką. Więcej szczegółów na forum.

9 13.06.2010

W dniu 13.06.2010 r. odbył się Zlot Motocyklowy w Starym Sączu, który został przełożony z maja tego roku, ze względu na padający deszcz. Również tam, kilku motocyklistów z naszej grupy godnie reprezentowało Orawę i Podhale. Brali oni udział nie tylko we mszy świętej, ale także w przygotowanych zawodach sportowych, gdzie wypadli bardzo dobrze. Był również przygotowany poczęstunek dla uczestników Zlotu. Dziękujemy ks. Tadeuszowi oraz młodzieży z regionu Starego Sącza, która przygotowała Zlot Motocyklowy.

8 12.06.2010

W dniach 12/13.06.2010 r. odbyło się plenerowe spotkanie Klubów Zrzeszonych w PRM na Wyspie Edwarda w Zaniemyślu k/ Poznania. Nasza Grupa reprezentowana była przez Prezydenta GM ORAWA – Stanleya, V-ce Prezydenta – Billa, Skarbnika – Czecha oraz członka GM – Piotra. Na spotkaniu zostało poruszonych wiele ważnych spraw związanych z funkcjonowaniem Stowarzyszenia PRM w Polsce. Podjęto znaczące decyzje, które będą systematycznie wprowadzane w życie. Można powiedzieć, że atmosfera spotkania była bardzo dobra.Musimy zaznaczyć, że głos naszej Grupy został zauważony i pozytywnie przyjęty. Dziękujemy za mile spędzony czas, chociaż był to czas intensywnej pracy. Bardziej szczegółowa relacja ze spotkania, zostanie przekazana do wiadomości członków na najbliższym spotkaniu grupy.       

7 01.06.2010

W dniu 01.06.2010 r. odbyło się spotkanie GM ORAWA w Pizzerii „Dragon” w Czarnym Dunajcu. Jak zwykle na początku każdego miesiąca, spotkanie takie ma na celu przeanalizowanie dotychczasowych wspólnych ustaleń dotyczących Grupy, jak m.in. sprawy organizacyjne, wspólne wyjazdy itp. oraz plany na przyszłość. Jak zwykle i tym razem było wiele spraw do załatwienia. Frekwencja zarówno członków jak i kandydatów była zadawalająca. Prezydent GM ORAWA, zdał relację dotyczącą załatwianych spraw. Równocześnie przedstawił propozycje związane z najbliższymi wspólnymi wyjazdami i zlotami. Na spotkaniu poruszono również sprawę wyjazdu Przedstawicieli na Kongres PRM-u, który odbędzie się w Zaniemyślu k/Poznania. Podjęto, że na Kongresie PRM-u będą reprezentować nas cztery osoby tj. Prezydent, V-ce Prezydent, Skarbnik i Członek Grupy. Nie zapomniano także o planowanym wyjeździe w Góry Stołowe czy też na Ukrainę i Węgry. Czas jak zwykle upływał w miłej atmosferze, a sprawy mniej pilne, które nie zostały załatwione, przełożono na następne spotkanie w lipcu.  

6 04.05.2010

dzisiejszym odbyło się zebranie członków GM "Orawa". Należy stwierdzić, że ilość członków przybyłych na zebranie była zdumiewająca. Na zebraniu Prezydent GM Orawa Stanley zdał sprawozdanie z wyjazdu grupy na spotkanie Zlotu Gwiaździstego w Częstochowie . Najważniejszą sprawą poruszoną na spotkaniu, było przegłosowanie przyjęcia nowych kandydatów w poczet członków GM ORAWA. Poza tym ustalono najbliższe wyjazdy, zdecydowano o wyborze nowych koszulek oraz poruszono wiele spraw organizacyjnych. Jak na każdym zebraniu, i tym razem było bardzo sympatycznie..

5 17.04.2010

Krótka relacja z wyjazdu GM Orawa na Zlot Gwiaździsty w Częstochowie w 2010 r.

Wyjazd pierwszej grupy motocyklistów GM Orawa na Zlot Gwiaździsty w Częstochowie rozpoczął się w słoneczny sobotni poranek.  Zgrupowanie odbyło się u kolegi Luba w Skawie, gdzie dzień rozpoczęliśmy od kubka kawy. Tam również zastaliśmy oczekujących nas trzech kolegów, którzy chcieli z nami jechać. Byli to Marek, Staszek i Krzysztof. Gdy dojechał do nas Piotr z naszej grupy, wsiedliśmy na swoje „rumaki” i ruszyliśmy z „kopyta”. Okazało się jednak, że bez przygód nie można odbyć żadnej dalszej podróży, bo jak nie braknie komuś paliwa lub czegoś nie zapomni, to awaria motocykla może zniweczyć wszelkie starania. Tym razem też tak było, bo okazało się, że Lubo musiał doładować w swoim motocyklu akumulator i gonić nas z Piotrem do Krakowa, gdzie zrobiliśmy mały postój na stacji paliw. Następnie nasza grupa licząca już 10 motocyklistów, ruszyła w dalszą zaplanowaną drogę. Po drodze zatrzymaliśmy się w pięknej restauracji, pokrytej słomą, gdzie wzmocniliśmy siły, aby wyruszyć w dalszą podróż. Do Częstochowy przyjechaliśmy około godziny 17.30 , gdzie wcześniej uzupełniliśmy paliwo, a następnie wyruszyliśmy na Jasną Górę. Na parkingu spotkaliśmy się z kolegami z innych klubów. Następnie, jak przystało poszliśmy podziękować Najjaśniejszej Pani. Później wysłuchaliśmy w Sali Ojca Kordeckiego pieśni patriotycznych. Około godziny 20.00 pojechaliśmy 3 km za Częstochowę, gdzie mieliśmy zarezerwowany nocleg. Następnie po małym „odświeżeniu” się, zdecydowaliśmy jechać na spotkanie z kolegami i przyjaciółmi z innych  zaprzyjaźnionych klubów m.in. Knigh Riders Tarnów. Po spędzonym w miłej atmosferze czasie (siedzieliśmy, gadaliśmy i nic się nie działo, jak mówi jeden z kolegów), udaliśmy się na nocleg. Noc była ciepła, a przygrywająca nam muzyka weselna nie dawała nam spokojnie spać.
18.04.2010 r.    
                Kiedy wybiła godzina 7.00, wszyscy byli gotowi na śniadanie, które mieliśmy w miejscu noclegu. Śniadanie pierwsza klasa. Następnie wyruszyliśmy na Jasną Górę, gdzie koledzy z Knigh Riders IPA przygotowali nam miejsce na Błoniach Częstochowskich. Byliśmy tam już koło godziny 9.00, kiedy otrzymaliśmy telefon od koleżanki z drugiej grupy, która wyjechała w niedzielę rano do Częstochowy. Grupa ta liczyła około 18 osób, w tym pięciu z GM Orawa oraz koledzy i koleżanki z Szaflar, Poronina, Zakopanego i okolic. Przy tak dużej grupie motocyklistów, jaka przyjechała do Częstochowy z całej Polski, trudno było wypatrzyć naszą grupę. Nasze „sokole” oczy, wpatrujące się w motocyklistów przybywających na Błonie, nie dopuściły do tego, aby nasza druga grupa mogła być w innym miejscu niż my. Szczęśliwie udało nam się wspólnie być na Częstochowskich Błoniach, gdzie została odprawiona msza święta oraz poświęcenie wszystkich motocykli. Nie obyło się też bez pamiątkowych znaczków ze zlotu, przygotowanych przez organizatorów tj. Stowarzyszenia Rajd Katyński. Po zakończeniu mszy świętej, wszyscy, którzy przywieźli ze sobą maskotki, zabawki itp., złożyli ich w przygotowanych pojemnikach na ten cel. Według organizatorów, podarunki te, mają być przekazane do sierocińców na kresach wschodnich i w Polsce, za co wielkie podziękowanie.
                Po zakończeniu, ruszyliśmy w drogę powrotną, ale przy tak dużym natężeniu zarówno motocykli jak też i samochodów, nasza grupa została podzielona na mniejsze grupy i w taki też sposób dojechaliśmy w niepełnym składzie do miejsca postoju, gdzie zjedliśmy obiad. Następnie grupą pomknęliśmy w kierunku domu, zatrzymując się kilka razy, gdzie na jednym z postoi spotkaliśmy kolegów z grupy Zbóje z Gór z Raby Wyżnej. Tak też całą grupą dojechaliśmy w nasze ukochane tereny. Po dotarciu na miejsce wyjazdu tzn. na podwórko u Luba, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i rozjechaliśmy się do własnych domów. Koledzy, którzy pojechali z nami, stwierdzili, że warto być z nami. Myślimy, że zdali egzamin na to, aby być wśród nas. Oczywiście jest to jeszcze długa droga przed kandydatami. Dziękujemy za spotkanie i wspólny wyjazd. Pozdrawiamy i do następnego spotkania.

 

4 09.04.2010

Można zauważyć, że miesięczne zebrania wchodzą Koleżankom i Kolegom w krew. Tak było i tym razem . Grono przybyłych, imponujące! Tematów poruszonych, tak wiele, że trudno opisać. Więc zacznijmy to jakoś porządkować.
W pierwszej kolejności, składki. Już nie pamiętamy zebrania bez nich. Mamy tak wiele wydatków, iż obawiam się, abyśmy nie wystraszyli kogoś z grupy. Czas pomyśleć o jakimś sponsorze, który nas wspomoże, lecz propozycji brak. Oczywiście składka była. Najważniejszym jednak punktem zebrania, było wręczenie odznaki PRM Koledze Gregowi (Grzegorz Kondys). Od dawna należy do naszej grupy, lecz dopiero teraz nastąpiła inicjacja ( wikipedia...ceremonia  przyjęcia nowego członka). Następnym tematem był wyjazd na Zlot Gwieździsty do  Częstochowy  w dniu 18 kwietnia 2010 roku. Ustalono, że na zlot pojedziemy w dwóch grupach. Pierwsza w sobotę, następna w niedzielę. W ten sposób łatwiej można się dostosować w sprawach rodzinnych i zawodowych. Następną ważną, dla grupy sprawą , było przegłosowanie wykonania naszywek na plecy kamizelek, Wzór jest w trakcie dopracowywania i  zostanie przedstawiony grupie na zebraniu w celu zatwierdzenia. Ustalono także termin następnego zebrania na dzień 4 Maj 2010. Jak na każdym zebraniu, i tym razem było wesoło, miło i z humorem.

3 04.03.2010

W dniu 04.03.2010 r. w restauracji „Pasieka” w Jabłonce, odbyło się spotkanie członków GM „Orawa”. Jak zwykle ilość członków na takim spotkaniu była zadawalająca, co cieszy wszystkich.
            Spotkanie to miało na celu przedyskutowanie wspólnych spotkań i wyjazdów w nadchodzącym sezonie 2010. Zaangażowanie oraz aktywność członków była imponująca. Podjęto wiele ciekawych tematów, a także nie zabrakło nowych humorystycznych dowcipów.
Przeanalizowano i wstępnie przyjęto harmonogram wspólnych wyjazdów np. na zloty, spotkania z zaprzyjaźnionymi klubami itp. Poruszono również tematy wspólnych wyjazdów GM ”Orawa” i spotkań w gronie członków i ich najbliższych. Czas, który płynął zbyt szybko, zmusił nas do przełożenia jeszcze wielu spraw nie tylko organizacyjnych do następnego spotkania w kwietniu (może już wyjazdowego i rozpoczynającego sezon).

2
04.02.2010

W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie członków GM "Orawa". Należy stwierdzić, że ilość członków przybyłych na zebranie, napawa optymizmem i nadzieją, na dalsze działanie grupy. Na zebraniu V-ce Prezydent GM Orawa Bill zdał sprawozdanie z wyjazdu reprezentacji grupy na spotkanie Opłatkowo - Noworoczne do Iwkowej. Po minach wielu uczestników zebrania widać było żal, iż nie mogli być w tak wspaniałym towarzystwie kolegów IPA. Po za tym, poruszone były sprawy związane z planowanym wyjazdem na Ukrainę, oraz zorganizowania zlotu na Orawie. Oczywiście, nie zabrakło poruszenia wielu spraw organizacyjnych. Jak na każdym spotkaniu, wrogiem naszym był czas, który spowodował przeniesienie wiele spraw na następne zebranie..

1 17.01.2010

No i stało się. Uśmiechnięci, zadowoleni i w cudownych nastrojach wróciliśmy ze wspaniale zorganizowanego spotkania Opłatkowo - Noworocznego  Klubu KNIGHT RIDERS IPA POLAND w m. Iwkowa. Dużo by opowiadać, co na pewno uczynimy na najbliższym zebraniu, lecz z obowiązku przedstawię w skrócie nasz pobyt.

Zaczęło się od miłego powitania, i rozmieszczenia się w pokojach. Nie było zbyt wiele czasu, ponieważ zaraz musieliśmy iść do sali, w której to odbywać się miało spotkanie.  Rozpoczęło się od krótkiego Nabożeństwa poprowadzonego przez Księdza Marka , następnie dzielenie się opłatkiem i kolacja. Każdy z nas wiedział, iż jednym z ważnych wydarzeń były urodziny naszego Przyjaciela Stanleya . Chcąc zrobić Jubilatowi niespodziankę, pojechała z nami kapela góralska z Orawy. Sami nie spodziewaliśmy się, jaką zrobią furorę. To był dla wszystkich zaproszonych szok, a nam pozostała satysfakcja. Oczywiście odbyły się i oficjalne uroczystości , z wprowadzeniem sztandaru i hymnem . Honorowym gościem był Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów / IPA Poland / Arkadiusz SKRZYPCZAK oraz Prezydent Mundurowego Klubu Motorowego Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Woźniak . Było Pasowanie na Rycerzy, odznaczenia członków IPA, oraz, czego nie można ominąć, członków naszego klubu . Dzień ten zakończył się zabawą do samego rana.

Następny dzień, był raczej dniem odpoczynku z kuligiem i kiełbaską przy ognisku . Niedziela, wspólne zdjęcie i pożegnanie .

Za tak wspaniałą imprezę chcemy podziękować Kolegom z IPA, i zobowiązujemy się do zorganizowania spotkania na Orawie.

Lp Data

Temat

2009 ROK

6 15.12.2009

Dzisiejszy dzień, był chyba jednym z ważniejszych, w okresie istnienia GM Orawa. Nareszcie nasze plany zaczęły sie spełniać. Na zebraniu zanotowaliśmy niesamowitą frekwencję, Zaczęło się od przymierzenia i wykupienia kamizelek, które od tej pory stały się jednym ze stałych naszych ubiorów. Następnie, aby te kamizelki lepiej się prezentowały, Prezydent i V-ce Prezydent wręczyli członkom odznaki Polskiego Ruchu Motocyklowego "PRM" , oraz nasze odznaki Grupy Motocyklowej ORAWA . W trakcie zebrania poruszono wiele tematów organizacyjnych, oraz wstępnie ustalono grupę członków, która będzie reprezentować nas na spotkaniu opłatkowo-noworocznym w m. IWKOWA, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez naszych Przyjaciół z Klubu KNIGHT RIDERS Tarnów. Na koniec przy szampanie złożyliśmy sobie życzenia Świąteczne oraz Noworoczne . Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w galerii.

5 03.11.2009

W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie członków GM "Orawa" w celu wysłuchania sprawozdania V-ce Prezydenta z obrad Ogólnokrajowego Kongresu Polskiego Ruchu Motocyklowego. Sprawozdanie zostało bardzo pozytywnie przyjęte. Jednocześnie na zebraniu wybrano wzór kamizelek i odznak Grupy.

4 29.10.2009 Informuje Szanownych Grupowiczów, iż w dniu dzisiejszym uruchomiona została Księga Gości.
3 26.10.2009

Informujemy członków Grupy, że wyjazd na Kongres PRM był bardzo udany i owocny tzn. zostaliśmy przyjęci w poczet członków " POLSKI RUCH MOTOCYKLOWY". Na Kongresie PRM " z godnością i honorem prawdziwego Górala reprezentował"(cyt.Forum) nas V-ce Prezydent GM "Orawa" Robert Wożniak.

2 13.10.2009 Powiadamiam Szanownych Grupowiczów, że w dniu dzisiejszym została uruchomiona galeria GM "Orawa"
1 07.10.2009

W dniu 07.10.2009 r. odbyło się spotkanie Członków Grupy, na którym wybrano Zarząd GM ORAWA na kadencję 2009/2010 w składzie:

1. Prezydent            -     Stanisław Żądło (Stanley)
2. V-ce Prezydent   -     Robert Woźniak (Bill)
3. Sekretarz             -     Arkadiusz Nieczaj (Arr)   
4. Skarbnik              -     Czesław Mucha (Czech)

Jednocześnie podjęto decyzję o wstąpieniu GM ORAWA do Zrzeszenia Polski Ruch Motocyklowy.
Wybrano Przedstawicieli do reprezentowania Grupy na Kongresie PRM
w Łodzi dnia 24.10.2009 r.
Grupę Motocyklową „ORAWA” reprezentować będą:

  1. Robert Woźniak
  2. Piotr Jurczak